Aktywne filtry

Sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci niepełnosprawnych

Rehabilitacja rekomendowana jest zarówno po wypadkach i urazach, które utrudniają normalne funkcjonowanie, jak i w przypadku chorób przewlekłych. Najczęściej zaleca się ją podczas schorzeń układu ruchu lub układu krążenia.

Mając na względzie te dolegliwości - niezwykle ważne jest, aby terapia podejmowana była w sposób maksymalnie szybki i kompleksowy. Ćwiczenia należy wykonywać regularnie – tak, aby stymulować mięśnie oraz stawy do pracy, nie doprowadzając do ich zaniku. Rehabilitacja domowa jest więc niezwykle ważnym krokiem ku zdrowiu, a zakupione przyrządy rehabilitacyjne dla dzieci powinny być przystosowane do potrzeb młodych pacjentów. Dlatego też każdy urządzenie powinno mieć odpowiednie atesty, tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort podczas użytkowania.

Przyrządy rehabilitacyjne dziecięce

Hospitalizacja we własnym zakresie może być niezwykle efektywną formą leczenia. Regularnie wykonywane ćwiczenia oraz sprawdzony sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci niepełnosprawnych przynosi zaskakująco dobre rezultaty, na które liczą zarówno maluchy, jak i rodzice. Z myślą o tym procesie Kidmo proponuje sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci o różnym stopniu kontuzji i urazów. Wśród dostępnych przyrządów znajdą Państwo m.in. kule ortopedyczne, jeżyka, przyrządy do treningu palców, rotor, masę plastyczną, a także maty do ćwiczeń czy piłki rehabilitacyjne. Każdy z przyrządów powstał w celu wzmocnienia określonych partii mięśni – zarówno kończyn dolnych, jak i górnych oraz kręgosłupa. Wśród małego, poręcznego sprzętu proponujemy również profesjonalne urządzenia do przedszkoli czy placówek medycznych. W tej roli występują m.in. piankowe kształtki, które rozwijają układ ruchu i dodatkowo stanowią za cudowne tło dla dziecięcej zabawy.

Sprzęt dla dzieci z porażeniem mózgowym i autyzmem

W Kidmo oferujemy również sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci z autyzmem oraz sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci z porażeniem mózgowym. W obu tych przypadkach rehabilitacja jest niezwykle ważnym krokiem, który przyczynia się do odzyskania większej sprawności i kontroli nad własnym ciałem. Dzięki dostępnym narzędziom układ ruchu może być nieustannie stymulowany, a zaburzenia w zakresie poruszania powoli ustępują i umożliwiają maluchowi osiągnięcie większego zakresu ruchu, sprawności i lepszej koordynacji.

Każde urządzenie powstało z myślą o dzieciach, dlatego też w ich produkcji wykorzystuje się wyłącznie materiały najwyższej jakości. Dzięki temu podejmowane ćwiczenia z zakresu rehabilitacji są efektywne, skuteczne i stanowią za ważny krok ku zdrowiu i samodzielności.