Pielęgnacja dziecka

Aktywne filtry

H3 ozonowany żel 50 ml

H3 ozonowany żel 50 ml

Łagodzi i uśmierza bóle reumatyczne stawów oraz mięśni. Redukuje opuchliznę, ból spowodowany...
89,99 zł
Myjka zapachowa do mycia

Myjka zapachowa do mycia

Zapachowe chusteczki do mycia bez użycia wody, zapewnią relaksacyjną kąpiel osoby uziemionej! 
24,00 zł

Pielęgnacja dziecka

Skóra dziecka jest niezwykle wymagająca i delikatna. Ze względu na nie do końca rozwiniętą barierę naskórkową, wymaga odpowiednich kosmetyków i preparatów, które nie uszkodzą poszczególnych warstw. Nie zaleca się więc używania kosmetyków dla dorosłych, które mogą mieć zbyt chemiczny i sztuczny skład.

W klepie Kidmo.pl oferujemy profesjonalną listę kosmetyków, dzięki pielęgnują, nawilżają, koją i chronią dziecięcą skórę. Odpowiednie składniki i zaufani producenci zmniejszają działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, zapewniając bezpieczną higienę dziecka. Zapoznaj się z wszystkimi, dostępnymi produktami i spraw, aby skóra noworodka była zdrowa i gładka.

Pielęgnacja noworodka

Skóra niemowlaka jest niezwykle delikatna, dlatego należy przestrzegać kilku, podstawowych zasad. Wbrew pozorom częste kąpiele (częściej niż 2-3 razy w tygodniu) mogą doprowadzić do wysuszenia skóry dziecka. Wszelkie czynności pielęgnacyjne powinny odbywać się w ciepłym pomieszczeniu, wyłącznie ciepłą wodą (nie gorącą!) i przy użyciu odpowiednich kosmetyków. Te powinny bazować na naturalnym składzie - szczególnie cenne jest masło shea i emolienty, które niwelują pieczenie, zaczerwienienie i podrażnienia.

Prawidłowa pielęgnacja noworodka

Akcesoria do pielęgnacji niemowląt nie powinny uszkadzać pierwszej, delikatnej powłoki skóry. Ostatecznie preparat lub gadżety mają pomóc maluszkowi w regeneracji i odżywieniu, wzmacniając barierę ochronną, która wspomaga wrażliwą skórę noworodka. Prawidłowa pielęgnacja noworodka bazuje na kosmetykach, ale także na delikatnym, ciepłym ręczniku, który dodatkowo ochrania ciało przed chłodem lub ciepłem i pozwala dokładnie osuszyć skórę po kąpieli. Podczas kąpieli niemowlaka zwróć szczególną uwagę na brzuszek dziecka - pamiętaj, aby woda nie zakrywała kikuta pępowinowego, dzięki czemu zmniejszysz ryzyko podrażnień i ewentualnych stanów zapalnych.

Pielęgnacja skóry noworodka

W pielęgnacji noworodka najważniejsze są preparaty, które nie tylko zapewnią bezpieczeństwo skórze, ale także zagwarantują poprawną higienę kikuta pępowinowego. Kikut jest to pozostałością po przecięciu pępowiny i najczęściej samoistnie odpada po 11- 14 dniach. Kikut pępowinowy należy pielęgnować raz dziennie po kąpieli, najlepiej przy użyciu naturalnych i lekko oleistych produktów. Zwróć uwagę na ich skład oraz adnotację, że produkt powstał z myślą o pielęgnacja noworodka. W ofercie Kimo.pl oferujemy profesjonalne środki, dbające o skórę dziecka. W przypadku pytań - zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań.