Buty profilaktyczne dla dzieci

Filtruj

Cena

Cena

  • 44,00 zł - 417,00 zł

Kategorie

Kategorie

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Dostępne rozmiary

Dostępne rozmiary

Aktywne filtry

Buty profilaktyczne dla dzieci nazywane są też obuwiem zdrowotnym. Ich głównym zadaniem jest likwidacja istniejących już deformacji, wspomagając tym samym leczenie i podejmowaną rehabilitację. Odpowiedni krój zapewnia wsparcie dla stopy, przyczyniając się do prawidłowego rozwoju i zachowania poprawnej postawy. Co ważne - buty profilaktyczne stosuje się, kiedy kończyna ma prawidłowy kształt i rozmiar w stosunku do wieku dziecka. Element ten jest kluczowy, bowiem buty zapobiegają postępującym wadom i deformacjom, pomagając przy tym prawidłowo kształtować postawę. Nie zaleca się ich stosowania, gdy nie rozpoznano jednostki chorobowej lub gdy deformacja zagraża zdrowiu i sprawności dziecka.

Ponadto, nasze buty korekcyjne dla dzieci wyróżniają się wysoką jakością materiałów. Zaufani na rynku producenci pozwalają korygować dziecięce wady, oferując przy tym atrakcyjne i estetyczne modele.

Buty zdrowotne dla dzieci

Buty profilaktyczne dla dzieci wyróżniają się starannie przemyślaną konstrukcją. Oprócz klasycznego fasonu, znajdziemy w nich wkładki ortopedyczne, które pozwalają zachować prawidłowe ułożenie stopy. Modele wyglądem i kolorem nie różnią się od klasycznych butów - proponujemy model szary, niebieski lub granatowy. Z myślą o dziewczynkach jest też fuksja i inne odcienie różu.

Dostępne w naszym sklepie modele posiadają regulowane zapięcia, dzięki którym można dostosowywać obuwie pod wielkość stopy i potrzeby małych pacjentów. Usztywniane części dodatkowo podtrzymują kostkę i stawy, zmniejszając ryzyko kontuzji lub urazów, a także umożliwiając zachowanie prawidłowej postawy.

Obuwie ortopedyczne dla dzieci

Buty ortopedyczne służą korygowaniu istniejących wad stóp, zapobiegając tym samym dalszym deformacjom. Ich odpowiednie wyprofilowanie pomaga zwalczać nieodwracalne odkształcenia, zapewniając większy komfort i wygodę podczas codziennego chodzenia. Tak wyspecjalizowane buty profilaktyczne dla dzieci rekomenduje się w sytuacjach, gdy kończyny nie są równe, gdy deformacja rozwija się w szybkim tempie i gdy odkształcenia uniemożliwiają bezpieczne funkcjonowanie.

Obuwie ortopedyczne najczęściej posiada obcas nazywany "obcasem Thomasa", który jest przeznaczony do leczenia stóp płasko-koślawych. Niektóre modele posiadają także obcas odwrócony, który rekomenduje się w przypadku stóp szpotawych lub po skręceniu stawu skokowego. Dzięki tak wyprofilowanemu obuwiu, stopa jest zabezpieczona i nie powoduje bólu. Niektóre modele umożliwiają także połączenie z ortezami, które dodatkowo zabezpieczają i usztywniają uszkodzone lub nadwyrężone stawy.

Buty ortopedyczne dla dzieci należy dobierać zgodnie z konsultacjami lekarskimi - samodzielnie wybrane buty dziecięce mogą pogłębić wadę i przysporzyć wielu, zdrowotnych kłopotów. Rekomenduje się więc, aby obuwie profilaktyczne dla dzieci kupować w oparciu o zalecenia lekarskie lub po konsultacji z profesjonalnym sklepem - takim jak Kidmo.pl.

Nie ma obecnie przeciwskazań, aby stosować obuwie profilaktyczne. Jego charakterystyka ma na celu wspierać prawidłowy rozwój dziecięcych stóp. Jeśli posiadają Państwo pytania o to jakie buty profilaktyczne powinny pojawić się w garderobie malucha - zachęcamy do kontaktowania się z naszym sklepem.