Kule ortopedyczne dla dzieci

Filtruj

Cena

Cena

  • 40,00 zł - 99,00 zł

Marka

Marka

Aktywne filtry

Kule ortopedyczne dla dzieci (tj. kule łokciowa i kule pachwowe) to profesjonalny sprzęt medyczny, który zaleca się pacjentom z problemami w zakresie układu ruchu. Ich konstrukcja pozwala zachować stabilną pozycję podczas chodzenia i wykonywania prostych, codziennych czynności. Uniwersalna i prosta forma zalecana jest również osobom, które walczą z urazami i kontuzjami, wspomagając tym samym proces rehabilitacji i rekonwalescencji. 

W sklepie Kidmo.pl oferujemy profesjonalne kule dla dzieci - łokciowe i pachowe, które wspomogą Twoją pociechę w walce o uzyskanie pełnej sprawności. Dostępne modele wyróżniają się lekką i stabilną konstrukcją, dzięki czemu korzystać z nich może każdy młody pacjent. 

Kule łokciowe i pachwowe

Problemy w zakresie samodzielnego poruszania dotyczą zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dlatego też w ofercie sklepów medycznych i rehabilitacyjnych, jednymi z najpopularniejszych produktów są kule łokciowe dla dzieci, które mają za zadanie wspomóc w odzyskaniu cennej samodzielności. Ich formuła doskonale nadaje się do nauki chodzenia, a także jako wsparcie w urazach kończyn dolnych. 

Wśród najczęściej wykorzystywanych i zalecanych kul, wyróżnia się:

    • kula łokciowa – zdecydowanie najbardziej popularna niezwykle wytrzymała i zarazem lekka. Ze względu na zastosowanie wyróżniają się masywnym uchwytem, znoszącym duże, maksymalne obciążenie,

    • kula pachwowa – podpórki, które wkłada się pod pachę, wyróżniające się miękką rączką i stabilnością. Idealnie sprawdzają się w przypadku pacjentów z dysfunkcjami ręki i przedramienia.

Kule do chodzenia

Kupując kule ortopedyczne dla dzieci - bez względu czy będzie to kula łokciowa, czy kula pachwowa - należy wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów. 

Po pierwsze - istotny jest tzw. zakres regulacji wysokości, który dostosowuje się do wzrostu użytkownika. Element ten jest szczególnie istotny w przypadku dzieci, które dorastają, a więc potrzebują sprzętu, który dostosowuje się do zmian, zachodzących w ich organizmie. Kule łokciowe najlepiej aby miały rękojeść na poziomie biodra. Kule pachwowe docelowo powinny doprowadzić do delikatnego uniesienia barków, dzięki czemu doskonale wejdą pod dół pachwowy. Istotne jest także tzw. maksymalne obciążenie, które powinno znieść wagę pacjenta. Cecha ta jest szczególnie istotna, gdy kule dziecięce będą eksploatowane przez dłuższy czas. Po trzecie - istotna jest rękojeść i obejma. Kule dla dzieci wykonane z wysokiej jakości aluminium są zdecydowanie najbardziej wytrzymałe, dzięki czemu wspomogą swoją funkcjonalnością przez wiele miesięcy i lat. Równie istotne są detale i dodatkowe funkcjonalności - np. ergonomiczny kształt uchwytu, odblaski, nasadki zimowe lub wykończenie epoksydowym lakierem, który zapewnia kulom większa estetykę. Wszystkie te elementy zastosowano w celu zachowania bezpieczeństwa docelowych użytkowników.

Kule dla dzieci

Dostępne kule łokciowe i kule pachwowe wyróżniają się jakością i ergonomicznym kształtem, dzięki czemu Twoje dziecko ma zagwarantowany komfort i bezpieczeństwo. Wszystkie kule do chodzenia dla dzieci wykonane są z wytrzymałych materiałów, co jest niezwykle cenną właściwością - niezbędną w celu utrzymania równowagi. Całość uzupełniają atesty i nowoczesny design, dzięki któremu dziecko może cieszyć się sprawnością i prostymi, codziennymi aktywnościami. W przypadku pytań, jakie rodzaje kul wybrać, zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem. Z przyjemnością doradzimy, które kule inwalidzkie najlepiej sprawdzą się przy schorzeniu Państwa pociechy.