Termometry bezdotykowe

Filtruj

Cena

Cena

  • 17,00 zł - 100,00 zł

Marka

Marka

Aktywne filtry

Cyfrowy termometr Haxe

Cyfrowy termometr Haxe

Termometr KFT-03 jest wodoodporny, można umyć go w ciepłej wodzie.  Z elastyczną końcówką,...
19,99 zł

Termometry bezdotykowe są niezwykle popularną i równie funkcjonalną alternatywą, co modele tradycyjne. Stosuje się je zarówno w przychodniach i szpitalach, jak również w użytku prywatnym - np. gdy koniecznie jest leczenie swojej pociechy. Dzięki dokładnemu pomiarowi temperatury, który odbywa się w sposób szybki i bezkontaktowy, Twój maluch nie odczuwa dyskomfortu – tak częstego w przypadku mierzenia tradycyjną metodą. 

Wszystkie, dostępne modele w sklepie Kidmo wyróżniają się dokładnością pomiaru, sprawdzoną technologią i najwyższym standardem. Dzięki tym cechom możliwe jest zdefiniowanie, a następnie efektywne leczenie grypy, anginy lub zwykłego przeziębienia. 

Termometr elektroniczny

Mierzenie tradycyjnym termometrem wymaga bezpośredniego kontaktu ze skórą oraz zachowania stałej pozycji przez kilka-kilkanaście minut. W celu uzyskania danych stosowana jest rtęć, która po wydostaniu się z termometru jest toksyczna i szkodliwa dla organizmu. W przypadku niemowląt, dzieci niepełnosprawnych lub chorych, ryzyko to gwałtownie rośnie - dlatego też tak cenny jest profesjonalny i bezpieczny termometr bezdotykowy.

Termometry elektryczne nie tylko mierzą temperaturę ciała, ale także wykazują się wieloma, innymi, cennymi zaletami - m.in. są proste w obsłudze, mierzą temperaturę w stopniach Celsjusza, są bezpieczne i higieniczne, wykonane są z materiałów pozbawionych rtęci, świetnie sprawdzą się również w leczeniu bardzo małych dzieci, a odczytywanie temperatury jest łatwe również w przypadku osób starszych. Dodatkowo niektóre, dostępne modele posiadają sygnały dźwiękowe - które informują o zbyt wysokiej temperaturze ciała - oraz automatyczne wyłączanie.

Tak niezwodny sprzęt medyczny powinien pojawić się w każdej, domowej apteczce - nie tylko podczas leczenia dzieci, ale również w formie medycznego gadżetu dla osób dorosłych. 

Termometr na podczerwień

Termometr bezdotykowy w formie elektronicznej dokonuje pomiaru temperatury ciała poprzez promieniowanie z zakresu podczerwieni. Im temperatura ciała jest większa, tym więcej produkuje się promieniowania, które trafia do czujnika. Dzięki temu możesz monitorować temperaturę ciała bez bezpośredniego kontaktu ze skórą. Jego stosowanie jest niezwykle proste, a odczytywanie pomiaru - szybkie i bezproblemowe. Sprawdzone wyroby medyczne pokazują miarodajne wyniki, które można uzyskać z niemalże każdej części ciała. Większość modeli dostępnych w naszej ofercie posiada kilkudniową pamięć, dzięki której możliwe jest dokładne analizowanie stanu zdrowia pacjenta.

Odległość, w jakiej należy umieścić termometr bezdotykowy jest uzależniona od modelu i rodzaju sprzętu. W przypadku pytań o tą lub inną funkcjonalność - zachęcamy do kontaktu ze sklepem Kidmo.pl!