Inhalatory i nebulizatory dla dzieci

Filtruj

Cena

Cena

  • 40,00 zł - 190,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Aktywne filtry

Dzieci, które walczą z dolegliwościami i chorobami na tle układu oddechowego i dróg oddechowych bardzo często wymagają stosowania tzw. leków wziewnych. Ich podawanie bywa kłopotliwe - głównie dlatego, że wymagają bezpośredniego wprowadzania w zmienione chorobowo miejsce. Aby ułatwić proces leczenia stworzono profesjonalny sprzęt medyczny - inhalatory dla dzieci.

W ofercie sklepu Kidmo.pl oferujemy funkcjonalne, użyteczne i przetestowane inhalatory tłokowe dla Twojego dziecka. Każdy model wyróżnia profesjonalna konstrukcja i dodatkowe funkcje, które dbają o zdrowie Twojej pociechy. W przypadku pytań o dostępne produkty - zachęcamy do kontaktu.

Inhalatory dróg oddechowych

Inhalatory dla dzieci to profesjonalne, medyczne urządzenia, które wytwarzają aerozol - gaz z zawieszonymi cząstkami leku. Wielkość cząsteczek uzależniona jest od wskazań medycznych, podawanego leku i rodzaju inhalatora. W ostateczności, dzięki tak podawanym substancjom czynnym, możliwe jest pominięcie układu pokarmowego i krwionośnego, dzięki czemu medykamenty trafiają bezpośrednio do konkretnego odcinka oddechowego. W taki sposób zminimalizowane jest ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, a sam sprzęt używać można w każdym wieku. 

Inhalator dla dzieci używa się najczęściej w przypadku wystąpienia takich dolegliwości, jak: astma, POChP, zapalenie oskrzeli, oskrzelików i zatok przynosowych, w zespole nieruchomych rzęsek, w zespole krupu i w przewlekłym nieżycie nosa i gardła. 

Zarówno inhalatora, jak i nebulizatora należy używać po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym. 

Inhalator dla dziecka

Leczenie najmłodszych pacjentów wymaga sprawdzonych, bezpiecznych produktów, które zapewnią im całkowity komfort. Każdy z modeli wymaga jednak wcześniej synchronizacji wdechu z aplikacją leku, dzięki czemu zmniejszysz ryzyko występowania skutków ubocznych lub zakrztuszeń. Zwróć uwagę, aby były to inhalatory dla dzieci poręczne, działające bez zasilana (ewentualnie posiadały zasilanie sieciowe) i doskonałe do zabrania w podróż. 

Wspomniane już nebulizatory (czyli rodzaj inhalatorów tłokowych, siateczkowych lub ultradźwiękowych) mogą wytwarzać aerozol w trybie ciągłym. Dzięki temu chore dzieci mogą wdychać substancje w sposób nieprzerwany – np. przez maskę lub ustnik.

Ponadto, jeśli chcesz wybrać inhalator profesjonalny i skuteczny, uwzględnij tzw. wielkość wytwarzanych cząsteczek. w tym celu zwróć uwagę na parametry:

    • MMAD – wielkość minimum połowy cząstek w aerozolu (w nanometrach),

    • FPF% – zawartość cząstek o średnicy poniżej 5 μm (w procentach).

Uwzględnij także takie czynniki, jak: rodzaj podawanych leków, tempo rozpylania (czyli czas inhalacji), wiek osób korzystających ze sprzętu oraz ich liczbę. W przypadku pytań lub w celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu ze sklepem Kidmo.pl.