Wózki inwalidzkie dla dzieci

Filtruj

Cena

Cena

  • 1 939,00 zł - 8 899,00 zł

Marka

Marka

Finansowanie

Finansowanie

Aktywne filtry

Niepełnosprawność dziecka to ogromne wyzwanie nie tylko chorej pociechy, ale także dla rodziców i opiekunów, którzy chcą jej zapewnić maksymalną swobodę i samodzielność. W przypadku występowania złożonych chorób i schorzeń istotne jest, aby dziecko otrzymało indywidualne leczenie, ukierunkowaną rehabilitację, a także profesjonalny sprzęt do użytku codziennego. Na czele tych ostatnich są wózki inwalidzkie, które ułatwiają ulubione aktywności i gwarantują maksymalną dozę samodzielności i sprawności. Dzięki nowej technologii, wykorzystywanej przez producentów sprzętu medycznego, zyskujemy wózki inwalidzkie dla dzieci najwyższej jakości. Ich konstrukcja powstała z myślą o najmłodszych pacjentach, zapewniając trwałość i odpowiednie parametry techniczne.

W sklepie Kidmo znajdą Państwo profesjonalne wózki inwalidzkie, których konstrukcja i funkcjonalność spełnia wymagania młodych pacjentów.

Wózek inwalidzki - aspekty techniczne

Inwalidzki wózek przeznaczony dla dzieci musi wyróżniać się lekkością i przemyślanymi, dodatkowymi funkcjonalnościami. Wśród tych najważniejszych jest, np. możliwość regulacji oparcia, głębokość siedziska, wysokość oparcia, podstawę siedziska, a także położenia uchwytów, podnóżków i podłokietników. Dostosowanie tych elementów pod wagę i wzrost dziecka pozwala zachować naturalną i bezpieczną pozycję ciała. Tak oto wózki z głębokim siedziskiem wyściełanym są zdecydowanie bardziej komfortowe niż siedziska płytkie, w których nie można regulować wysokości oparcia czy rozstawienia podnóżka. Wśród najbardziej pożądanych funkcji jest ta, umożliwiająca regulację kąta oparcia, wysokości oparcia, podpórek na ramiona, które umożliwiają zachowanie komfortowej pozycji siedzącej. Wszystkie te elementy sprawiają, że wózek rośnie razem z młodym, rozwijającym się pacjentem.

Udoskonalone wózki pozwalają także regulację oparcia do 75°, co zapewnia stabilizację obustronną - zarówno ze strony bioder, jak i pleców. Tak szerokie spektrum regulacji sprawdza się w przypadku pacjentów o wymagających i specjalnych potrzebach. Zasada dobierania sprzętu jest prosta: wózek inwalidzki powinien posiadać szeroką możliwość regulacji, która z kolei umożliwia skuteczną rehabilitację dziecka - np. w zakresie jego pionizacji - oraz panować nad okresami ćwiczeń i odpoczynku dla całego układu ruchu.

Czołowym aspektem zapewniającym komfort pacjenta są także odpowiednio dostosowane koła. W przypadku wózków klasycznych, powinny być całkowicie dostosowane do różnorodnego - nawet bardzo wymagającego - podłoża. Koła mniejsze sprawdzają się doskonale w przypadku gładkich nawierzchni (np. na asfalcie), a większe - na terenie trudnym, uzupełnionym żwirem lub nierównymi kamieniami. Najbardziej kompleksowe i profesjonalne wózki posiadają koła wymienne, które dodatkowo zapewniają wygodę, uniwersalność i dostosowanie do indywidualnych potrzeb.

Wybierając wózek dla swojej pociechy pamiętaj, aby decydować się modele wykonane z lekkich profili aluminiowych. Dzięki tak zastosowanym materiałom dużo łatwiej będzie go wnosić, przestawiać i przenosić, zapewniając przy tym maksymalną funkcjonalność i bezpieczeństwo. Najlżejsze wózki o aluminiowym, nowoczesnym wyglądzie ważą nawet poniżej 10 kg.

Wózki inwalidzkie dla Twojej pociechy

Wózki inwalidzkie dla dzieci pomagają uporać się z niepełnosprawnością Twojej pociechy. Wiele z nich to element obowiązkowy, gdy nasze dziecko cierpi na choroby mięśni czy schorzenia na tle układu neurologicznego. Szeroki wybór produktów pozwala wybrać najlepszy model dla dzieci, które walczą z np. MPD (z mózgowym porażeniem dziecięcym), przepukliną oponowo rdzeniową, urazami ze strony kręgosłupa, postępującymi chorobami mięśni lub schorzeniami, powstającymi na tle układu kostnego lub układu ruchu. Dzięki dodatkowej amortyzacji, występowaniu pasów bezpieczeństwa, klinów między udowych i szelek, sprawiasz, że wózek inwalidzki staje się niezbędnym i bezpiecznym rodzajem transportu.

W przypadku pytań o doskonały i idealny wózek inwalidzki dla swojej pociechy, zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań. Zespół ze sklepu Kidmo.pl z przyjemnością doradzi w tym wyborze, uwzględniając przy tym oczekiwania, wygodę, bezpieczeństwo, potrzeby i cechy Twojej pociechy