Foteliki rehabilitacyjne dla dzieci

Filtruj

Cena

Cena

  • 2 599,00 zł - 4 999,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Aktywne filtry

Fotelik rehabilitacyjny dla dzieci jest funkcjonalnym sprzętem, który pomaga utrzymać pozycję siedzącą, z jednoczesną, poprawną pionizacją i stabilizacją całego ciała.

Zastosowanie tak specjalistycznych fotelików ma zbawienny wpływ na zdrowie i sprawność Twojej pociechy. To dzięki nim wesprzesz działanie układu oddechowego i pokarmowego, wspomożesz rehabilitację domową, zapobiegniesz powstawaniu odleżyn i ułatwisz dziecku utrzymywanie poprawnej, stałej pozycji ciała. Ostatecznie więc fotelik rehabilitacyjny dla dziecka służy nie tylko dzieciom, ale także opiekunom, którzy mogą wykorzystywać je podczas nauki, zabawy i codziennych aktywności.

W sklepie Kidmo.pl proponuje szereg funkcjonalnych i profesjonalnych fotelików dla Twojej pociechy. W przypadku pytań o ich formę i aspekty techniczne - zachęcamy do kontaktu.

Siedzisko ortopedyczne dla dzieci

Fotelik rehabilitacyjny dla dzieci jest cennym wsparciu w codziennym funkcjonowaniu - zarówno w warunkach codziennych, jak i tych wyjątkowych. Lekka i funkcjonalna konstrukcja siedziska umożliwia mocowanie, np. na wózkach inwalidzkich, w komunikacji miejskiej, w środkach transportu, a także przy stołach i biurkach. Ta uniwersalność jest najcenniejszą zaletą, umożliwiającą angaż w codzienne, podstawowe aktywności dziecka.

Profesjonalne foteliki rehabilitacyjne dla dziecka wyróżniają się standardowym zagłówkiem oraz wyprofilowaną częścią, zapewniającą wsparcie głowy i poszczególnych odcinków kręgosłupa. Ponadto, poszczególne komponenty pozwalają wyregulować siedzisko (w tym kąt oparcia) pod potrzeby i rozmiar dziecka - zarówno przesuwając podparcie w górę i w dół, jak i regulując boki fotelika.

Foteliki i siedziska rehabilitacyjne - dla kogo?

Najczęściej fotele użytkowane są w domu lub przedszkolu, gdy opiekujemy się maluchem z mózgowym porażeniem dziecięcym (MDP) lub gdy nasza pociecha cierpi na dysfunkcje narządu ruchu, które uniemożliwiają utrzymywanie pozycji siedzącej. Konstrukcja fotelika pozwala zachować dziecku poprawną, ciągłą równowagę, która jest niezwykle istotna w kontekście procesu rehabilitacji. Producent bardzo często podkreśla, że fotelik jest zalecany w sytuacji, gdy zajmujemy się dzieckiem o poważnej dysfunkcji nerwowej i mięśniowej. Warto nadmienić, że fotele wyposażone są w dodatkowe pasy, które montuje i zapina się na wysokości klatki piersiowej i bioder, sprzyjając tym samym utrzymywaniu poprawnej pozycji siedzącej. Niektóre modele posiadają także podnóżki, które dodatkowo poprawiają komfort i bezpieczeństwo.

Siedziska w ofercie Kidmo nastawione są na maksymalny profesjonalizm i bezpieczeństwo Twojego dziecka. Dzięki nim codzienne czynności stają się łatwe, wygodne i maksymalnie samodzielne.