Balkoniki rehabilitacyjne dla dzieci

Filtruj

Cena

Cena

  • 399,00 zł - 2 880,00 zł

Marka

Marka

Finansowanie

Finansowanie

Aktywne filtry

Balkoniki rehabilitacyjne dla dzieci, a także podpórki i chodzik rehabilitacyjny zaliczają się do profesjonalnego sprzętu medycznego, który ma na celu wspomóc dziecko w utrzymaniu równowagi, a także w poruszaniu się i zachowaniu sprawności. Bardzo często zaleca się je, gdy młody pacjent powraca do samodzielnego funkcjonowania, odbywając rehabilitację po urazie lub operacji. 

Balkonik rehabilitacyjny rekomenduje się więc pacjentom, którzy potrzebują stabilnego podparcia lub gdy konieczna jest nauka chodzenia. Ich funkcjonalność i prozdrowotne właściwości są niezwykle szerokie, dlatego też lekarze i rehabilitanci namawiają do ich regularnego użytkowania.

Podpórki rehabilitacyjne dla dzieci

Podpórki najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego, dzięki czemu wyróżnia je tzw. wysoka, maksymalna waga użytkownika (nawet do 100kg). Ponadto modele można dostosować do wzrostu użytkownika, dzięki czemu są niezwykle uniwersalne i pomocne po urazach kończyn dolnych. Na rynku dostępne są modele o 4 (tzw. podpórka rehabilitacyjna czterokołowa) lub 3 kolach, dzięki czemu pacjent ma większą stabilizację podczas pokonywanie schodków lub zakrętów. 

Podpórki inwalidzkie mogą posiadać dodatkowe funkcje i elementy - np. kosze, torby, hamulce. Najbardziej profesjonalne modele uzupełnione są anatomicznymi uchwytami, które zapewniają komfort - tak cenny w przypadku dzieci o obniżonej sprawności ruchowej. Podpórki zajmują niewiele miejsca, a dodatkowe rolatory z siedziskiem sprawiają, że pociecha może odpocząć w niemalże każdym miejscu i czasie (na spacerze lub w podróży). 

Balkonik rehabilitacyjny dla dziecka

Balkoniki, ze względu na swoją popularność i funkcjonalność, przyjmują różną formę, a tym samym - zalecane są pacjentom z różnymi schorzeniami i dysfunkcjami. Wśród tych najpopularniejszych są np.

    • balkoniki sztywne – poręczne, masywne podpórki o antypoślizgowych nóżkach. Sprzęt pomocniczo rehabilitacyjny, doskonały do stosowania w domu, szkole, szpitalu lub klinice. Niektóre modele posiadają dodatkowe podparcia, ułatwiające wstawanie i siadanie.

    • balkonik rehabilitacyjny kroczący – balkoniki z tworzywa sztucznego, posiadający duży rozmiar kół przednich. Dzięki nim pacjent może swobodnie się poruszać, przesuwając balkonik bez użycia siły mięśni. Idealny model w przypadku osób niepełnosprawnych, które walczą z problemami pionizacji, dzięki czemu pokonywanie różnej wysokości krawężników jest łatwiejsze i bezpieczniejsze dla stawów i kręgosłupa.

    • balkoniki wielofunkcyjne – balkoniki posiadające kilka funkcji - np. gumowe koła wymienne, dodatkowe kieszonki i siedzisko. Modele te wyróżniają się anatomicznymi uchwytami, zawierają w zestawie zarówno koła, jak i uchwyty antypoślizgowe. 

    • balkoniki-ambony – inaczej wysokie chodziki rehabilitacyjne, umożliwiające przeniesienie ciężaru ciała na barki, co ułatwia poruszanie pacjentom ze słabszym chwytem.

Chodzik rehabilitacyjny dziecięcy

Chodzik rehabilitacyjny jest doskonałą alternatywą dla powyższego sprzętu. Model ten powstał z myślą o pacjentach, którzy poszukują lekkiego i funkcjonalnego sprzętu, który wspomoże ich w poruszaniu się. Ich konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo zarówno podczas prostych czynności, jak i złożonych aktywności. 

Nasze balkoniki i podpórki wyróżniają ergonomiczne uchwyty, wytrzymałość materiałów i stabilna konstrukcja, niezbędna do przenoszenia ciężaru ciała. W przypadku pytań o dostępne modele i produkty – zachęcamy do kontaktu ze sklepem Kidmo.pl.