Rowery rehabilitacyjne dla dzieci

Filtruj

Cena

Cena

  • 99,00 zł - 750,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Aktywne filtry

Rotor Elektryczny E4L

Rotor Elektryczny E4L

Przenośny rower treningowy, nadaje się do ustawienia pod biurkiem lub w salonie. Napęd...
750,00 zł

Rehabilitacja jest niezwykle ważnym procesem, który przyczynia się do odzyskania pełni zdrowia i sprawności. Jej regularne odbywanie - zarówno w profesjonalnej placówce, jak i w domowym zaciszu - zwiększa sprawność, ułatwia wykonywanie codziennych czynności i w ostateczności doprowadza do większej samodzielności i komfortu pacjenta. 

Wśród sprzętu i urządzeń do rehabilitacji, niezwykle popularny jest rower rehabilitacyjny trójkołowy, który ze względu na swoją konstrukcję wymusza ciągły ruch nóg - niemalże identyczny, jak podczas „klasycznych” wycieczek rowerowych w plenerze. 

Wiemy, jak dzieci uwielbiają jeździć na rowerze. Dlatego też dostępne modele w sklepie Kidmo wyróżniają się najwyższą jakością, wytrzymałością i funkcjonalnościami, dzięki którym powrót do sprawności jest szybszy i łatwiejszy. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą dostępnych rowerów rehabilitacyjnych, które stanowią za doskonałe narzędzie terapeutyczne.

Rower rehabilitacyjny trójkołowy dla dzieci

Rower rehabilitacyjny trójkołowy umożliwia zachowanie równowagi, minimalizując ryzyko ewentualnego upadku. Dodatkowe koło zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas jazdy, a także podczas wsiadania i zsiadania z pojazdu. Ponadto - obniżona rama nie wymaga wykonywania złożonych ruchów, co często stanowi za wyzwanie w przypadku pacjentów z ograniczeniami – zwłaszcza gdy pojawiają się trudności w zachowaniu prostej postawy. Modele posiadają dodatkowe wyposażenie - hamulce, oświetlenie, koszyk i odblaski – dzięki czemu zwiększają komfort podczas podróży i rehabilitacji.

Rower rehabilitacyjny trójkołowy dla dzieci przeznaczony jest dla pociech, które mają duży problem z chodzeniem i zachowaniem równowagi. Ich przemyślana konstrukcja zapewnia bezpieczna jazdę oraz ustabilizowanie sylwetki, dzięki czemu jest to jeden z najbezpieczniejszych pojazdów dla młodych pacjentów. Wśród dostępnych modeli zdecydować się możesz na wersję większą (dla młodzieży) i mniejszą (dla dzieci młodszych). Rower trójkołowy to doskonała propozycja dla dziecka, które mimo swojej niepełnosprawności i choroby nadal chce zachować aktywny tryb życia.

Rower rehabilitacyjny stacjonarny dla dzieci

Rower rehabilitacyjny dla dziecka, który można postawić w swoim domu lub mieszkaniu, nosi nazwę rotora. Jego regularne stosowanie ogólnie wzmacnia organizm, pozwala na utrzymanie układu kostno-mięśniowego w bezpiecznym ruchu i przede wszystkim - daje efekt rehabilitacji, który doprowadzi do zdrowia i dobrej kondycji.

Stosowanie rotora korzystnie wpływa na poprawę układu krążenia, zapobiega tworzeniu się zakrzepów tętniczych, przykurczom mięśni oraz zwiększa zakres ruchomości w stawach.

Wywołaj na twarzy swojego dziecka uśmiech, zapewniając mu bezpieczną aktywność i cenną samodzielność. Spraw, aby maluch był zdrowy i sprawny, wybierając nasz rowerek rehabilitacyjny dla dziecka. W przypadku pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.