Poduszki przeciwodleżynowe

Filtruj

Cena

Cena

  • 32,00 zł - 399,00 zł

Marka

Marka

Aktywne filtry

Odleżynami określamy ogniska martwicy, które stopniowo eskalują i przedostają się w głąb ciała pacjenta. Ogniska te przechodzą przez skórę, tkankę mięśniową, aż do kości, przyczyniając się do dyskomfortu, bólu i zmian w obrębie ciała. Ich powstawanie spowodowane jest trwałym, miejscowym uściskiem tkanki miękkiej do podłoża – np. na wysokości łokci, lędźwi czy ud.

Aby zmniejszyć ryzyko ich powstawania - zwłaszcza, jeśli nasza pociecha cierpi na niepełnosprawność i ograniczenia w zakresie układu ruchu – konieczna jest poduszka przeciwodleżynowa. Jej zadaniem jest zapewnić komfort osobie chorej, zmniejszając ucisk i usprawniając przepływ krwi i limfy.

Poduszka przeciwodleżynowa

Poduszka przeciwodleżynowa ma za zadanie - jak sama nazwa wskazuje - zapobiegać powstawaniu odleżyn, które pierwotnie wyglądają jak przekrwienie skóry, a następnie zaogniają się, powodując duży ból i dyskomfort. Zaleca się jej ułożenie w miejscach szczególnie narażonych, takich jak m.in. kark i plecy, które mają stały kontakt z podłożem. Dyskomfort, wywołany powstaniem odleżyn, jest na tyle duży, że lekarze i rehabilitanci rekomendują, aby zakupić poduszkę przeciwodleżynową, która podpiera sylwetkę w pozycji siedzącej (np. w wózku inwalidzkim) i leżącej. Dzięki niej masz zapewniony prawidłowy przepływ krwi, a ucisk na tkankę jest na tyle rozłożony, że nie powoduje bólu.

Poduszka pneumatyczna jest doskonałą propozycją dla dzieci i starszych pacjentów, którzy większość swojego dnia spędzają na siedzeniu. Dzięki ukształtowanym, pojedynczym komorom, które umożliwiają przesuwanie powietrza, zmniejsza się ryzyko powstawania odleżyn, rozprowadzając przy tym równomierny nacisk na tkanki miękkie, znajdujące się w okolicach miednicy. Ich stosowanie rekomenduje się zwłaszcza w przypadku wózka inwalidzkiego (tzw. poduszka przeciwodleżynowa do wózka inwalidzkiego) lub jako uzupełnienie materaca przeciwodleżynowego.

Poduszki przeciwodleżynowe do siedzenia to niezwykle funkcjonalny i użyteczny sprzęt medyczny, który stosuje się zarowno w szpitalach i kliniakach, jak i w domach, podczas opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym i sparaliżowanym. Alternatywą dla tych modeli jest poduszka przeciwodleżynowa pod głowę, która doskonale zastępuje klasyczną poduszkę z pierza. Jej wyjątkowy kształt i wypełnienie sprawdzi się w podróży, podczas snu, a także jako uzupełnienie poduszki podkładanej pod lędźwie i pośladki.

W przypadku pytań i wątpliwości czy poduszka przeciwodleżynowa pod pośladki lub głowę jest dobrym rozwiązaniem - zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem. Z przyjemnością pomożemy i doradzimy, który model doskonale sprawdzi się w leczeniu Państwa dziecka.