Poduszki ortopedyczne dla dzieci

Filtruj

Cena

Cena

  • 56,00 zł - 100,00 zł

Marka

Marka

Aktywne filtry

Poduszka ortopedyczna dla dziecka  służy do niwelowania bólu - zarówno w odcinku szyjnym, jak i w lędźwiowym lub krzyżowym. Uporczywy ból w tych miejscach pojawia się wskutek długiego siedzenia w niewłaściwej pozycji lub podczas utrzymywania stałej pozycji, wynikającej ze złej postawy czy niepełnosprawności. Brak treningu i nieodpowiednia higiena bolącego miejsca może przyspieszyć zmiany zwyrodnieniowe oraz zmiany w obrębie stawów, które w ostateczności prowadzą do wielu dysfunkcji i urazów - m.in. w obrębie kręgosłupa. 

Aby temu zapobiegać rekomenduje się, aby stosować poduszki rehabilitacyjne, które pełnią formę korektora odcinka krzyżowo-lędźwiowego. W sklepie Kidmo.pl oferujemy poduszki ortopedyczne do spania i codziennego użytku, jednocześnie zapewniając Państwa pociechom pełny komfort i bezpieczeństwo. 

Specjalnie dla najmłodszych maluchów przeznaczona jest natomiast poduszka ortopedyczna dla niemowląt o nieco innym zastosowaniu, które omawiamy w tekście niżej. 

Poduszki rehabilitacyjne dla dzieci

Poduszki ortopedyczne dla dzieci wspierają kręgosłup (zarówno odcinek krzyżowy, jak i lędźwiowy), stanowiąc za formę profesjonalnej podpórki, którą stosować można na krześle, fotelu czy w wózku inwalidzkim. 

Ortopedyczne poduszki możemy podzielić na kilka kategorii i form. Wśród tych najpopularniejszych wyróżnia się:

    • poduszki rehabilitacyjne dla dzieci w kształcie wałka lub półwałka – podpórki charakteryzujące się niewielkim rozmiarem, obłym kształtem i niewielkim rozmiarem. Doskonałe do zabrania w podróż i umocowaniu na podparciu - np. fotela. 

    • poduszka ortopedyczna dla dziecka lędźwiowa z pianki poliuretanowej (memory) – występuje w wielu różnych kształtach – od prostych klinów przez asymetryczne korektory. Tak szeroki wybór umożliwia dobór modele pod preferencje dziecka, idealnie dopasowuje się do krzywizny kręgosłupa i w swojej formie uwzględnia powstałe dysfunkcje i posturę. 

Poduszki ortopedyczne pod plecy mają za zadanie utrzymać naturalną krzywiznę kręgosłupa. Wałki i półwałki dodatkowo uczą dobrych nawyków, ułatwiając utrzymywanie prawidłowej pozycji. Tak dobrana poduszka stabilizuje plecy, przynosi ulgę i pozwala walczyć z wszelkimi deformacjami. Szczególnie zaleca się je, gdy dziecko walczy z bólami kręgosłupa, odczuwa napięcie nerwowe, chce utrzymać prawidłową pozycję ciała, ma dolegliwości związane z kręgosłupem (np. dyskopatia). 

Poduszki ortopedyczne dla niemowląt 

W naszej ofercie znajdują się także poduszki ortopedyczne dla niemowląt, z przeznaczeniem nawet od pierwszych dni życia! Ich funkcją jest utrzymanie prawidłowej pozycji główki i zapobieganie zniekształceniom. Koniecznie sprawdź nasz dedykowany produkt: poduszka korekcyjna dla niemowlaka kształtująca główkę

Poduszki ortopedyczne do spania

Poduszka ortopedyczna do spania dla dzieci - jak sama nazwa wskazuje - zapewnia dziecku komfortowy sen, dbając o prawidłową pozycję, gdy ciało jest bezwładne. Poduszkę ortopedyczną tego typu charakteryzuje oryginalny i wyjątkowy kształt (przypominający nasiono fasoli). Poduszka wykonana jest z oddychających materiałów, które gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza i rozwiązują ewentualny problem nadpotliwości. Dzięki tym właściwościom poduszka ortopedyczna profilowana zapewnia prawidłowe podparcie i zdrowy sen.

Poduszka ortopedyczna dla dziecka minimalizuje bóle kręgosłupa szyjnego, zapewniając prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Niektóre modele wyróżniają się tzw. pamięcią kształtu, dzięki której poduszka dopasowuje się do kształtu karku, głowy i odcinka szyjnego. Tak wyjątkowy produkt rekomenduje się dzieciom po udarze, z bólem pleców, po urazach i kontuzjach w obrębie kręgosłupa. 

Jeśli mają Państwo pytania – np. jaka poduszka ortopedyczna dla dzieci będzie idealna - zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem.