Ortezy dziecięce

Filtruj

Cena

Cena

  • 89,00 zł - 2 599,00 zł

Aktywne filtry

Orteza dziecięca powstała z myślą o dzieciach, które potrzebują wsparcia w układzie ruchu. W porównaniu z protezami - ortezy dla dzieci wspierają chorą kończynę, staw lub kręgosłup, zapewniając pacjentowi większą swobodę, komfort i szybszą rekonwalescencję. Wysokiej jakości produkty spełniają podobne wymagania jak gips, wyróżniając się niższą masą i większą elastycznością, dzięki której orteza ma zdolność do dostosowywania się do kształtu ciała.

Mając na względzie jak ważne są ortezy w procesie rekonwalescencji - przygotowaliśmy szeroką ofertę produktów, które mają wspierać kończyny dolne (np. staw skokowy), jak i górne. Każdy produkt wyróżnia się wysoką jakością, spełniania atesty i wyścielony jest materiałami, które zapewniają dziecku komfort i szybszy powrót do pełni zdrowia.

Ortezy dla dzieci

Ortezy dla dzieci wyróżniają się sztywną konstrukcją, dzięki której możliwe jest całkowite uruchomienie chorego miejsca (np. kończyny dolnej). Tak przemyślana forma pozwala kontrolować ruchomość stawu, jednocześnie korygując zniekształcenia i przynoszą ulgę przy niedowładach. Ortezy dla dzieci do chodzenia - powszechnie nazywane stabilizatorami - umożliwiają samodzielne poruszanie się, z jednoczesną ochroną stawów. Odpowiednie materiały i konstrukcja zmniejsza obrzęki i zapewnia stabilizację, która przyczynia się do poprawy zdrowia i sprawności. 

Najczęściej ortezy dla dzieci rekomenduje się w przypadku uszkodzonego stawu biodrowego (tzw. orteza stawu biodrowego), kolanowego (tzw. orteza stawu kolanowego), nadgarstka (tzw. orteza nadgarstka) lub łokcia. Bardziej rozbudowana i szersza orteza dziecięca wspomaga także kręgosłup, przyjmując formę pasów lędźwiowo-krzyżowych. Wskazaniem do noszenia tych ostatnich jak np. dyskopatia i stany zapalne, które są efektem urazów lub konfuzji. Ortezy występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu zapewniają pełen komfort użytkowania. 

W naszej kategorii ortez dla dzieci, znaleźć mogą Państwo m.in. taśmy czy pasy przepuklinowe. Bez względu na ich wielkość i formę, docelowo dziecięca orteza powinna podtrzymywać i usztywniać określony obszar, minimalizując ból i ryzyko kolejnych deformacji. Istotne jest więc, aby wybierać model zgodny z potrzebami i docelowym rozmiarem, tak aby zapewnić usztywnienie i komfort. Nieodpowiednio dobrana orteza dziecięca może negatywnie wpłynąć na zdrowie dziecka, minimalizując pozytywne efekty podejmowanej rehabilitacji. Upewnij się więc, że wybrana orteza nie powoduje bólu i dyskomfortu.

Orteza dziecka powinna spełniać atesty bezpieczeństwa - tj. powinna być wykonana z przewiewnego i elastycznego materiału, który zapewnia cyrkulację powietrza i poprawne krążenie krwi. Modele zbyt sztywne lub miękkie nie spełniają swojego zadania, dlatego też tak istotnym jest, aby wybierać produkty sprawdzone, pochodzące ze sklepów zaufanych i doświadczonych w branży medycznej i rehabilitacyjnej. Wymogi te spełnia sklep Kidmo.pl, który oferuje profesjonalne, najwyższej jakości ortezy dla dzieci. W przypadku pytań o dostępne modele - zachęcamy do kontaktu.