Pieluchy i chusteczki

Filtruj

Cena

Cena

  • 5,00 zł - 67,00 zł

Marka

Marka

Aktywne filtry

Pieluchy i chusteczki nawilżane dla dzieci

Pieluchy i chusteczki dla dzieci to produkty higieniczne niezbędne nie tylko maluchom, ale również nieco starszym pacjentom. Ułatwiają dbanie o czystość ciała i okolic intymnych, co zmniejsza ryzyko różnych infekcji.

W sklepie Kidmo.pl oferujemy sprawdzone, profesjonalne i bezpieczne pieluchy, których rodzaj i wielkość determinuje m.in. wiek i waga dziecka. Wśród dostępnych form jest np. active baby - dla dzieci aktywnych, premium care - wyróżniający się delikatnością materiałów oraz chusteczki certyfikowanych marek - np. Pampers.

Pieluszki jednorazowe i wielorazowe

Pieluchy i pieluchomajtki dla dzieci zazwyczaj występują w kilku rozmiarach. Niektóre z nich są przeznaczone dla dzieci o wadze 11-25 kg, ale na rynku znajdziesz także produkty dla dzieci ważących ok. 30 kg. Pieluchy dla starszych dzieci najczęściej mogą nosić zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

Pieluszki dla niepełnosprawnych dzieci charakteryzują się:

·         wykonaniem z niekrępujących ruchów, wygodnych i hipoalergicznych materiałów,

·         wysoką chłonnością,

·         skutecznym pochłanianiem nieprzyjemnych zapachów,

·         materiałami, które pielęgnują skórę malucha,

·         formą, która ma specjalne wycięcie na nóżki i dostosowuje się do ciała dziecka,

·         wysokim współczynnikiem wentylacji skóry.

Pieluchy dla dzieci dobierz przede wszystkim do wagi dziecka i obwodu pasa. Zwróć także uwagę na sposób zapinania (np. liczbę rzepów/przylepców) oraz jakość materiału chłonnego i absorbującego zapachy. Dodatkowym udogodnieniem może być wskaźnik informujący o konieczności zmiany pieluchy.

Pieluchy tetrowe

Pieluszki tetrowe to chłonne, wygodne pieluszki wielorazowe, które używane były przez nasze mamy i babcie. Ich faktura i rodzaj nadad się do pieluszkowania wielorazowego, a także jako odbijacze lub otulacze. Ogromną, zasadniczą różnicą jest możliwość prania i wielokrotnego używania (co w oczywisty sposób nie jest możliwe, gdy wybierzesz pieluszki jednorazowe).

W sklepie Kidmo.pl są dostępne warianty zarówno klasyczne, jak i ekonomiczne, które umożliwiają pranie i suszenie. Każdy z nich spełnia wymagania delikatnej skóry dziecka, wyróżniając się naturalnymi materiałami (np. włókna bawełny) oraz chłonnością, która usuwa i wchłania wilgoć, niwelując ryzyko dyskomfortu.

Chusteczki nawilżane dla dzieci

Nawilżane chusteczki dla dzieci umożliwiają szybkie oczyszczenie lub odświeżenie skóry np. po zmianie pieluchy. Pozwalają też na pozbycie się zabrudzeń z buzi czy rąk, bez konieczności wizyty w łazience. Takie produkty są więc cenną pomocą w utrzymaniu higieny.

Chusteczki dla dzieci powinny być przede wszystkim delikatne i miękkie w dotyku oraz pozbawione substancji mogących podrażnić skórę (dotyczy to chusteczek nawilżanych). W składzie dobrych mokrych chusteczek dla dzieci warto za to szukać pielęgnujących substancji aktywnych:

  • pantenolu czy wyciągu z aloesu o działaniu łagodzącym,
  • regenerującej alantoiny,
  • emolientów, które nawilżą i natłuszczą naskórek,
  • składników przeciwbakteryjnych, np. olejku z drzewa herbacianego.

Zwróć również uwagę na kwestie praktyczne, np. liczbę sztuk czy sposób zamykania opakowania. Chusteczki od zaufanych producentów ułatwiają przewijanie dziecka, są przyjazne dla skóry i nie powodują podrażnień.