Podkłady higieniczne

Filtruj

Cena

Cena

  • 29,00 zł - 45,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Aktywne filtry

Kompletując wyprawkę dla maluszka i przygotowując się na nadejście nowego członka rodziny, jednym z najbardziej funkcjonalnych i przydatnych gadżetów są podkłady higieniczne, które wykorzystywać może zarówno przyszła mama, jak i dziecko. Ich funkcjonalność i nieprzemakalność sprawdzi się nie tylko w trakcie połogu, ale także podczas opieki nad dorastającym malcem.

W sklepie Kidmo.pl oferujemy sprawdzone i bezpieczne podkłady dla dzieci, które różnią się rozmiarem, materiałem i wykonaniem.

Podkłady higieniczne dla dzieci i niemowląt

Podkłady dla niemowląt powstały z myślą o najmłodszych, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia i komfortu podczas np. snu. Ich delikatna i nieprzemakalna powierzchnia nie powoduje podrażnień, które bardzo często występują na wrażliwej skórze maluszka. Mniejsze podkłady doskonale sprawdzą się w wózeczku, a większe – na matach do zabawy i w łóżeczkach. Szczególnie zalecane są podczas przewijania niemowląt jako zabezpieczenie tkaniny, rozłożonej pod malcem. Dlatego też podkłady higieniczne dla niemowląt warto zabierać na spacery lub do restauracji, jako zabezpieczenie i zapewnienie większego komfortu podczas przewijania i pielęgnowania dziecka.

Podkłady higieniczne dla dzieci to grupa produktów pomocniczych, które mają za zadanie wspierać opiekę nad maluszkami. Duże i solidne podkłady wykorzystywać mogą również mamy – jako ochrona łóżka czy kanapy podczas połogu. Podkład do przewijania można rozwijać na przewijaku, na łóżeczku, a także w miejscach publicznych, gdy konieczna jest zmiana pieluszki lub śpioszków. Ich miękka i chłonna konstrukcja pozwala na wszechstronne zastosowanie, dlatego też zawsze warto je trzymać w torbie lub wózku.

Profesjonalny podkład na przewijak, dostępny w sklepie Kidmo.pl, wyróżnia się chłonnością, anatomicznym kształtem i wykorzystywaniem materiałów bezpiecznych, miękkich i przewiewnych dla skóry. W ten sposób podkłady higieniczne dla dzieci mogą być wsparciem dla klasycznych jednorazowych lub wielorazowych pieluszek.

Podkłady do przewijania jednorazowe i wielorazowe

Profesjonalne podkłady jednorazowe lub podkłady do przewijania wielorazowe powinny być:

        odpowiednio duże – tak, aby pokryć przewijak. Ich rozmiar warto dostosować do wieku maluszka,

        bardzo chłonne,

        wykonane z przewiewnych, miękkich i naturalnych materiałów (np. bawełny),

        kwadratowe lub prostokątne.

O ile na początku z powodzeniem sprawdzą się niewielkie podkłady (rozmiar S w przypadku niemowląt lub XS w przypadku wcześniaków), o tyle z czasem należy sięgnąć po większe podkłady do przewijania. Zmiana rozmiaru ma kluczowe znaczenie dla chłonności i łatwości przewijania maluszka. Duży podkład higieniczny sprawdzi się także młodym Mamom, które przechodzą okres połogu. Ten występuje po porodzie lub cesarskim cięciu i wynika z faktu, że macica oczyszcza się. Na skutek tego dochodzi do wydalania tzw. odchodów połogowych. Jest więc to naturalny proces – trwający do 6 tygodni – i wymagający nierzadko dodatkowe zabezpieczenia na łóżku czy kanapie.

Podkład jednorazowy – jak sama nazwa wskazuje – zużywa się za każdym przewijaniem, podczas gdy podkład do przewijania wielorazowy można prać i wykorzystywać wielokrotnie (dlatego też uchodzą za bardziej ekologiczne). Mimo tego rodzice chętniej wybierają jednorazowy podkład dla dziecka ze względu na większy komfort użytkowania.

 

W przypadku pytań o dostępne podkłady na przewijak, zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi, dostępnymi produktami i kontaktu z naszymi doradcami.