Kosmetyki dla dzieci

Filtruj

Cena

Cena

  • 24,00 zł - 169,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Aktywne filtry

Kosmetyki dla dzieci i niemowląt

Dziecięca skóra jest niezwykle delikatna. Dlatego też wybierając preparaty dla dzieci musimy zwracać uwagę na skład i właściwości produktu. Źle dobrana pielęgnacja może stwarzać realne zagrożenie dla warstwy ochronnej (tzw. lipidowej), co doprowadzić może do wysuszenia skóry i uszkodzenia bariery. To co jest bezpiecznie dla rodziców, niekoniecznie może być bezpieczne dla dzieci. Zwłaszcza w przypadku noworodków, które mają niedojrzałą skórę, przez którą przenikają reakcje toksyczne i groźne dla człowieka.

W przypadku tak wrażliwej skóry najważniejsze jest, aby dobierać produkty bezpieczne, starannie skomponowane i maksymalnie naturalne. Bez względu na to czy jest to krem ochronny, woda termalna, produkty do włosów, balsam do ciała, szampon czy środki do kąpieli, najważniejsze jest dbanie o warstwę ochronną. Dlatego też wybieraj kosmetyki przebadane dermatologicznie, oznakowane symbolem organic, pozbawione barwników. Wszystkie takie środki znajdziesz w ofercie Kidmo.pl.

Naturalne kosmetyki dla niemowląt

Skóra niemowląt (i małych dzieci) nie jest w pełni rozwinięta i dojrzała. Oznacza to, że jej forma różni się do skóry dorosłego człowieka. Rozwój i największe zmiany zachodzą aż do 3 roku życia, co wymaga odpowiedniej, dedykowanej pielęgnacji i tym samym - kosmetyków.

Skóra dziecka zbudowana jest z naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. W jej budowie znajdziemy także naczynia krwionośne i chłonne, dlatego też spełnia ona funkcję ochronną, metaboliczną, a także termoregulacyjną. Tak ważna rola w organizmie naszego maluszka wymaga odpowiednich produktów, dlatego pediatrzy zalecają kosmetyki naturalne, które bazują na maksymalnie bezpiecznym i przebadanym składzie.

Warto więc dobierać kosmetyki dla dzieci, które bazują na składnikach, takich jak np. witamina C, wosk Candelila, składniki odżywcze (bez parabenów i mydła), oliwka lub olej (najlepiej naturalny, który delikatnie natłuści skórę) oraz emolienty, które normują podrażnienia, odparzenia czy zaczerwieniania. Docelowo kosmetyki dla dzieci powinny nawilżać, odżywiać, masować i neutralizować wszelkie stany zapalne. Dobrze jest też wybierać kremy, szampony, żel i mleczko oznaczone symbolem BIO, które pozbawione są wszelkich, inwazyjnych i pieniących się dodatków. W wyborze pielęgnacji ciała znaczenie mają nie tylko naturalne składniki (jak np. nagietek czy rumianek), ale także rodzaj skóry naszego dziecka. Pamiętaj również, że ilość produktów powinna być ograniczona - tu zdecydowanie lepiej sprawdzi się jakość, niż ilość.

Skóra sucha lub atopowe zapalenie skóry u dzieci to szczególnie duży problem, wymagający konsultacji z dermatologiem i pediatrom. Nie podejmuj leczenia na własną rękę - udaj się po pomoc do specjalistów, który wskaże jakie naturalne kosmetyki są najbezpieczniejsze dla dorastającego malucha.

Jakie naturalne kosmetyki dla niemowląt wybrać? W przypadku podobnych pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu ze sklepem Kidmo.pl.