Przewijaki

Filtruj

Cena

Cena

  • 11,00 zł - 30,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Aktywne filtry

W naszym asortymencie dostępne są wygodne i bezpieczne dla dzieci przewijaki niemowlęce. To akcesoria przeznaczone do zastosowania na łóżeczkach dziecięcych lub innych powierzchniach. W znacznym stopniu ułatwiają one przebieranie i przewijanie malucha. Tego rodzaju wyposażenie może być wykorzystywane do osiągnięcia przez dziecko wagi do około 20 kilogramów lub też do czasu, gdy wzrost maleństwa zaczyna przekraczać długość przewijaka. 

Czym jest przewijak?

Przewijak niemowlęcy to stosunkowo niewielkie akcesorium, które na pierwszy rzut oka może przypominać usztywnioną poduszkę czy też lekki podest. Jest to rodzaj wyposażenia, które sprawdzi się przede wszystkim w pierwszych miesiącach życia dziecka. To właśnie wtedy maluszek wymaga największej opieki – jest przewijany nad wyraz często, do tego dochodzi konieczność jego odświeżania i stosowania zasypek, balsamów i innych kosmetyków. Dobrej jakości przewijak stanie się świetną osłoną na łóżeczko, które w innym przypadku należałoby za każdym razem osłonić narzutą czy podobnym materiałem.

Tymczasem przewijak wykonany jest z surowców, które nie pochłaniają wilgoci, a jego powierzchnię pokrywa się specjalnym materiałem o nieprzemakalnej strukturze. Dzięki takim właściwościom przewijak można błyskawicznie przemyć i odświeżyć, a nawet zdezynfekować, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Charakterystyczną cechą przewijaka jest jego konstrukcja. Może on w pewnym stopniu przypominać otwartą od góry i dołu wanienkę – na dnie jest płaski, ewentualnie lekko profilowany, a brzegi są podwyższone na tyle, by zapobiec przewróceniu się niemowlęcia na boki. Blok przewijaka pozbawiony jest ostrych zakończeń i nierówności, przez co pozostaje całkowicie bezpieczny dla dziecka.

Rodzaje przewijaków 

Standardowymi przewijakami są modele samodzielne, to jest takie, które można umieścić na brzegu łóżeczka niemowlęcego. Montuje się je za pomocą bezpiecznego systemu – dzięki czemu stabilnie trzymają się ramy. Ten wariant jest z pewnością najbardziej popularny – przystępny cenowo i funkcjonalny. Takie rozwiązanie nie wymaga zakupu osobnego mebla, jakim jest komoda z przewijakiem przytwierdzonym na stałe. Stąd też modele mocowane do łóżeczka są chętnie wybierane przez rodziców dysponujących ograniczonym metrażem – zamontowanie przewijaka na już stojącym w sypialni umeblowaniu nie zabiera dodatkowo przestrzeni. Do tego, kiedy maluch wyrośnie z przewijaka, wyposażenie można zdemontować.

Innym rodzajem będą wspomniane już komody z przewijakami, które są wygodne ze względu na sporą funkcjonalność – dodatkowe półki czy szuflady pozwalają na przechowywanie pieluszek czy kosmetyków. Modelem łączącym przewijaki na łóżeczko z przewijakami meblowymi będzie wariant mocowany do ściany i składany. Z takimi właśnie konstrukcjami można spotkać się chociażby w publicznych toaletach czy też w przychodniach medycznych.

W sprzedaży znajdują się również przewijaki turystyczne czy też przenośne, stanowiące tak naprawdę miękkie podłoże, które można rozłożyć nawet na kanapie czy na stole, by wygodnie oraz higienicznie przewinąć dziecko. 

Baseny sanitarne dziecięce

Basen sanitarny dla dzieci to rodzaj specjalistycznego naczynia w formie płaskiej miski z uchwytem, umożliwiającej wypróżnianie bez konieczności wstawania i opuszczania łóżka. Basen medyczny (lub basen sanitarny) wsuwa się pod pośladki, a następnie wyjmuje, aby swobodnie wylać nieczystości.

Kaczki sanitarne dla dzieci

Kaczka sanitarna to specjalistyczny wyrób, pomagający w oddawania mikcji bez konieczności poruszania się czy wstawania z łóżka. Jest więc to niezwykle funkcjonalny wyrób medyczny, który ma pomóc rodzicom w opiece nad swoimi największymi skarbami. To dzięki nim pociecha może zaspakajać swoje potrzeby fizjologiczne (mocz i kał) w pozycji leżącej lub siedzącej.