Wkładki ortopedyczne do obuwia MEMO

Filtruj

Cena

Cena

  • 44,00 zł - 53,00 zł

Dostępne rozmiary

Dostępne rozmiary

Aktywne filtry

Wkładki ortopedyczne dla dzieci 

Nowoczesna technologia przyczynia się do powstawania wielu profesjonalnych produktów, które mają moc profilaktyczną i diagnostyczną. Wśród możliwości wymieniane są wkładki MEMO, które pozwalają walczyć z wadami postawy, minimalizując ból stawów i działając profilaktycznie, zmniejszając tym samym ryzyko występowania i postępowania deformacji kończyn dolnych. Naturalne materiały i zaawansowany system monitoringu wyróżniają owe wkładki na rynku. Mając na względzie te właściwości, proponujemy w naszym sklepie szeroki wybór produktów ortopedycznych. Wkładki dla dzieci w sklepie Kidmo.pl spełniają standardy najwyższej jakości, zapewniając prawidłowy rozwój i minimalizując ryzyko deformacji. Dodatkowo wkładki ortopedyczne do butów dla dzieci pełnią rolę prewencyjną.

Wkładki MEMO

Wkładki MEMO różnią się między sobą rodzajem, funkcją i tzw. pełnością (w tym aspekcie ważna jest długość wkładki). Wśród nich dostępne są np. wkładki supinujące, nazywane również korytkowym (lub typu korytkowego). Ich głównym zadaniem jest supinować piętę i śródstopie, wspomagając tym samym prawidłowe kształtowanie sklepienia poprzecznego i podłużnego. Ten zabieg pozwala korygować niewłaściwą postawę - zwłaszcza w przypadku koślawych pięt czy kolan. Wkładki MEMO pomarańczowe przy strefie ścieralności w strefie 3 lub 4 zaleca się, gdy pojawia się płaskostopie podłużne i poprzeczne, a także w przypadku występowania koślawości stępów. Wkładki na płaskostopie dla dzieci nazywane są pełnymi lub MEMO pomarańczowe. Wkładki w typie klinowym (szare) korygują koślawe pięty, dbając o prawidłowe ułożenie stopy. Różnorodność wkładek umożliwia ich dostosowanie do potrzeb klienta, zapewniając bezpieczeństwo i komfort najmłodszym pacjentom. Tak zastosowane wkładki supinujące korygują postawę, zmniejszając dolegliwości bólowe i w przyszłości - niwelując pogłębienie się wady.

Zastosowanie i pielęgnowanie wkładek MEMO

Zarówno pierwsze, jak i drugie wkładki, należy dokładnie włożyć do obuwia, upewniając się, że te nie przesuwają się podczas chodzenia. Wkładki MEMO wolno czyścić bawełnianymi, lekko wilgotnymi ściereczkami lub ręcznikami papierowymi. Nie wolno ich suszyć na grzejnikach czy prać w pralce. Wszystkie wkładki dla dzieci zostały przetestowane przez odpowiednie instytuty, otrzymały certyfikaty i nagrody. Kupując wkładki typu korytkowego lub klinowego otrzymują Państwo gwarancję jakości produktu. Jeśli mają Państwo pytania - np. o to jaki rozmiar wybrać, dla jakich osób rekomendowana jest tak specjalistyczna wkładka i na jakie informacje zwrócić uwagę przy zakupie - zachęcamy do kontaktu.