Zabawki sensoryczne

Filtruj

Cena

Cena

  • 24,00 zł - 570,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Aktywne filtry

Zabawki sensoryczne dla dzieci

Pociechy rozwijają się, rosną i doświadczają każdego dnia nowych bodźców. Poznawanie otaczającego świata sprowadza się do uruchamiania wszystkich zmysłów - wzroku, dotyku, smaku i słuchu. Dlatego też maluchy tak chętnie dotykają nieznanych im przedmiotów, a dorastające dzieci pytają o rzeczy, które widzą po raz pierwszy.

W doświadczaniu i rozwijaniu zmysłów pomagają m.in. sensoryczne zabawki, które pozwalają zrozumieć pojawiające się bodźce. Dzięki odpowiednim narzędziom czy ćwiczeniom - dziecko może znaleźć ujście dla negatywnych emocji, uspokoić się lub zrozumieć zmiany i sygnały, które spotykamy każdego dnia. W ten sposób, najczęściej poprzez zabawę, nasza pociecha uczy się nowych umiejętności - poznając nowe kształty, kolory i formy.

W Kidmo wiemy jak ważna jest poprawna integracji sensoryczna. Dbanie o jej stopniowy rozwój i niwelowanie zaburzeń ma znaczenie w kontekście kształcenia, wychowywania i poczucia bezpieczeństwa. Z tego też względu oferujemy profesjonalne i atrakcyjne artykuły, w tym zabawki sensoryczne dla dzieci z autyzmem - idealne dla dorastających maluchów, które poznają piękno otaczającego świata.

Zaburzenia integracji sensorycznej

Prawidłowy rozwój dziecka jest kluczowy pod kątem budowania sprawności, kondycji i wyobraźni. O prawidłowym budowaniu procesów sensorycznych mówi się coraz częściej pod kątem zaburzeń, które nierzadko są źródłem problemów wychowawczych i rozwojowych. Jeśli więc pociecha ma np. problem z dostosowaniem reakcji emocjonalnych do sytuacji - może to stanowić za duże wyzwanie dla rodziców, którzy nie zdają sobie sprawę z ewentualnych zaburzeń czy nieprawidłowości. Dziecko, które reaguje niewspółmiernie do sytuacji (np. wycofaniem albo agresją) wymaga stałego pobudzania i rozwijania pod kątem sensorycznym. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom, zabawkom i terapii - maluch traci nadwrażliwość i podwrażliwość, na pojawiające się bodźce. Zadania te są kluczowe, w kontekście budowania odpowiedzialności, sprawności, wyobraźni, kreatywnego myślenia i samodzielności.

Zabawki sensoryczne dla niemowląt

Zabawki sensoryczne powstały z myślą o zarówno dorastających dzieciach, jak i najmłodszych pociechach - niemowlętach lub dzieciach poniżej 12 m życia. Wiek, zdolności i możliwości dziecka są kluczowe w doborze zabawek, narzędzi, zadań i ćwiczeń.

Integracja sensoryczna powinna więc uwzględniać dotychczasowy rozwój najmłodszych, ewentualne zaburzenia, zdolności, umiejętności i wiek dziecka. W przypadku niemowląt ważne jest, aby zabawki sensoryczne pobudzały zmysły, stanowiły za podstawę codziennej zabawy i były atrakcyjne - pod kątem wizualnym i sensorycznym. Najskuteczniejsze pod tym względem są maty edukacyjne, które nie tylko są wygodne dla malucha, ale także wzbudzają zainteresowanie - głównie dzięki różnorodnym kształtom, odbijającym światło fakturom i materiałom o różnym wykończeniu.

Zabawki sensoryczne dostępne w Kidmo wyróżniają się trwałością, atrakcyjnością i formułą, sprzyjającą codziennej zabawie. Dzięki nim Twój maluch będzie się poprawnie rozwijał - ciesząc się różnorodnością faktur, kształtów, materiałów i kolorów. W przypadku pytań o dostępne modele, zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem.