Nianie elektroniczne

Filtruj

Cena

Cena

  • 209,00 zł - 799,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Aktywne filtry

Nianie elektroniczne

Elektroniczne nianie to urządzenia, które od wielu lat stosowane są przez rodziców małych dzieci w celu monitorowania ich zachowania podczas snu czy zabawy. Podstawową funkcją sprzętu o takim charakterze jest transmitowanie dźwięków rejestrowanych w najbliższym otoczeniu nadajnika. W ten sposób do opiekuna niemowlęcia dociera informacja o aktualnym stanie dziecka. 

Do najpopularniejszych modeli należą właśnie nianie przekazujące dane dźwiękowe, w zestawie których znajduje się baza oraz odbiornik. Dużo nowocześniejsze, a przy tym bardziej funkcjonalne są nianie elektroniczne z kamerą pozwalające na podgląd pomieszczenia w czasie rzeczywistym. Nianie najnowszej generacji mogą łączyć się z telewizorami typu smart czy też ze smartfonami, by przekazywać obraz i dźwięk w dowolnym momencie. Dla wielu rodziców jest to istotna funkcja, która pozwala także co jakiś czas sprawdzić stan malucha, gdy znajduje się pod opieką innej osoby. 

 

Niania elektroniczna z kamerą i inne rodzaje

Rodzice oczekujący możliwie najwyższej funkcjonalności od zakupionej elektronicznej niani powinni zainteresować się modelami wyposażonymi w szereg opcji dodatkowych. Do coraz popularniejszych należą z pewnością nianie z funkcją komunikacji dwustronnej. Takie urządzenia pozwalają nie tylko na odbieranie dźwięku czy obrazu z pokoju dziecka, ale też na przekazywanie głosu. To wygodne rozwiązanie dla rodziców dzieci mających trudności z zasypianiem czy często się przebudzających, ponieważ umożliwia szybkie uspokojenie malucha za pomocą głosu.

Poszczególne modele niani elektronicznej mogą mieć wbudowany termometr, który pozwala sprawdzić temperaturę w pokoju dziecka, a także zasygnalizować, gdy parametry przekroczą ustalone progi. 

Korzystając z elektronicznej niani, czy to przekazującej jedynie dźwięk, czy też bardziej rozbudowanej i transmitującej także obraz warto zestawić to urządzenie z bardzo funkcjonalnym artykułem, jakim jest monitor oddechu dziecka. Oba typy akcesoriów nie zajmują dużo miejsca, a zapewniają rodzicom i opiekunom pewność, że maluch w trakcie snu jest odpowiednio zabezpieczony na każdą ewentualność.