Podkłady poporodowe

Filtruj

Cena

Cena

  • 19,00 zł - 30,00 zł

Marka

Marka

Aktywne filtry

Wkładki laktacyjne Helbo

Wkładki laktacyjne Helbo

Wyjątkowo chłonne wkładki laktacyjne wykonane z miękkiego włókna idealne dla mam karmiących...
19,99 zł

Podkłady poporodowe

Okres połogu wiąże się zazwyczaj ze sporym krwawieniem, dlatego każda młoda mama powinna w swojej wyprawce mieć podkłady poporodowe. Odpowiednia higiena w tym czasie jest niezwykle ważna, ponieważ zapobiega infekcjom, pozytywnie wpływa na samopoczucie matki i gwarantuje komfort w okresie połogu.

W sklepie Kidmo.pl znajdziesz profesjonalne podkłady poporodowe, oddychające podkłady poporodowe i podkłady ginekologiczne w różnych rozmiarach i z różnego materiału (niektóre, złożone z dwóch warstw mają zwiększoną chłonność). Wszystkie produkty zapewniają komfort użytkowania -zarówno po porodzie, jak i po zabiegach ginekologicznych.

Jakie podkłady poporodowe wybrać?

Po porodzie lub cesarskim cięciu kobieca macica oczyszcza się, co skutkuje wydalaniem tzw. odchodów połogowych. To proces całkowicie naturalny, który całkowicie zanika po ok. 5-6 tygodniach. 

Na samym początku (przez 3-7 dni) odchody połogowe są obfite, krwiste, z możliwymi skrzepami. Wtedy warto kupić największe, bawełnianie podkłady poporodowe, które dobrze chłoną wydzielinę i zapewniają odpowiednią przewiewność. Położnicy zalecają nawet, żeby młoda mama w pierwszej fazie połogu jak najczęściej leżała bez bielizny (jedynie z podkładem poporodowym pod pośladkami- tzw. podkład poporodowy na łóżko) z rozszerzonymi, zgiętymi w kolanach nogami. Ważne, aby wybierać przy tym produkty zaufane, które są gwarancją poczucia higieny.

W tym celu możesz zakupić nawet duże podkłady poporodowe na łóżko (np. 60x40 cm, 60x60 cm albo nawet 60x90 cm). Okazują się one bardzo praktyczne chociażby w nocy, w czasie snu. Jeśli nie wykorzystasz ich wszystkich w trakcie połogu, możesz je spokojnie wykorzystać jako podkład do przewijania maluszka (np. na przewijak).

Z czasem odchody połogowe zmieniają się barwę na różową, brązową i brunatną, aż w końcu stają się żółtawym lub białym śluzem. W tym momencie możesz zamienić specjalne podkłady poporodowe na zwykłą, odpowiednio dużą bawełnianą podpaskę.

Dobre podkłady poporodowe muszą być:

·         odpowiednio duże (zarówno te zakładane na bieliznę, jak i kładzione na łóżku),

·         bardzo chłonne (tj. muszą być pokryte zapewniającą wysoką chłonność włókniną)

·         wykonane z przewiewnych, miękkich i naturalnych materiałów (np. bawełny),

·         anatomicznego kształtu.

Niektóre modele wyposażone są w samoprzylepne paski, które można przyczepić do kanapy lub prześcieradła.

Podkłady higieniczne - o czym musisz pamiętać?

Oddychające podkłady poporodowe i podpaski poporodowe mają zapewniać mamie odpowiednią higienę, a tym samym zapobiegać infekcjom połogowym. Aby faktycznie spełniły swoje zadanie, warto pamiętać o kilku sprawach:

  • Podkłady poporodowe należy często wymieniać na nowe.
  • W czasie połogu nie wolno korzystać z tamponów.
  • Jak najczęściej wietrz krocze, leżąc jedynie na podkładzie poporodowym.
  • Korzystaj z ręcznika papierowego do osuszania krocza po myciu.
  • Używaj delikatnego płynu do higieny intymnej, najlepiej przeznaczonego dla kobiet w ciąży i w czasie połogu.
  • Kup 2-3 opakowania podkładów poporodowych, aby zawsze mieć pod ręką odpowiedni zapas.