Materace przeciwodleżynowe dla dzieci

Filtruj

Cena

Cena

  • 299,00 zł - 780,00 zł

Marka

Marka

Aktywne filtry

Niemowlęta i małe dzieci większość czasu spędzają, leżąc w łóżeczku - zwłaszcza, gdy dopiero uczą się chodzenia lub zmagają się z chorobami. W przypadku starszaków i nastolatków, które z powodu niepełnosprawności lub choroby są przykute łóżka, bardzo często pojawia się problem odleżyn. W ramach ich profilaktyki i leczenia rodzice powinni jak najszybciej zaopatrzyć się w materace przeciwodleżynowe dla dzieci.

Oferta materacy, które służą leczeniu odleżyn postawiliśmy na jakość wykonania, dzięki której pociecha odczuwa komfort, ma zapewnione prawidłowe krążenie krwi i regenerację komórek skóry. Profesjonalny materac przeciwodleżynowy nie tylko pozwala zapobiegać wspomnianym odleżynom, ale także wspomaga w utrzymywaniu stałego ucisku tkanek, zapewniając komfort temperaturowy oraz prawidłową wentylację. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi dostępnymi materacami, a w przypadku pytań - do kontaktu ze sklepem Kidmo. 

Materace przeciwodleżynowe stosuje rodzic i dziecko

Jak sama nazwa wskazuje, materac przeciwodleżynowy dla dzieci zapobiega powstawaniu odleży - ognisk martwiczych, które pojawiają się na skórze z powodu długiego ucisku i słabego przepływu krwi. Na początku wyglądają jak zwykłe przekrwienie skóry, które znikają po ustąpieniu ucisku, dlatego łatwo je przeoczyć. Obserwuj ciało dziecka w miejscach, które mają największy kontakt z podłożem (guzy kulszowe, pięty, kolana, kostki, łokcie). Dlatego też tak ważne jest m.in. sukcesywne odprowadzanie wilgoci, naprzemienne uciskanie tkanki chorego, równomierne rozłożenie ciężaru ciała i wszelka profilaktyka przeciwodleżynowa. 

Jeśli na skórze dziecka zauważysz takie zaczerwienienia, to ostatni dzwonek na zakup dziecięcego materaca przeciwodleżynowego! Odleżyny występują w pięciu stopniach — pierwszym jest właśnie lekkie zaczerwienienie, a ostatnim głęboka martwica sięgająca kości i stawów.

Materac przeciwodleżynowy - pneumatyczny i rurowy

Na rynku można znaleźć następujące rodzaje materacy przeciwodleżynowych dla dzieci:

    • materace bąbelkowe – pierwszy rodzaj zmiennociśnieniowego materaca, który składa się z niewielkich, ciasno ułożonych bąbelków. Służy do zapobiegania powstawaniu ran oraz leczenia odleżyn I stopnia (a niektóre również II stopnia),

    • materace rurowe – to również materac przeciwodleżynowy zmiennociśnieniowy. Jest zbudowany z wielu poziomych, podłużnych komór, a jego materiał ma wykonane laserowo mikrootwory, które poprawiają krążenie krwi oraz dotlenienie tkanek. Oprócz profilaktyki służy do leczenia zaawansowanych odleżyn (III i IV stopnia).

    • materace statyczne – wykonane ze specjalnej pianki o strukturze gofra/jeżyka. Sprawia, że nacisk na ciało dziecka jest rozłożony równomiernie. To dobra opcja dla dzieci, które przynajmniej jakiś czas spędzają w pozycji innej niż leżąca.

Materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowa dla dzieci – jak działają?

Materace zmiennociśnieniowe dla dzieci są podzielone na strefy naprzemiennie napełniane powietrzem przez sprężarkę. Dzięki temu ucisk na skórę w jednym miejscu nie trwa zbyt długo (automatyczne cykle pompowania wynoszą kilka-kilkanaście minut). Ich obsługa ogranicza się praktycznie do rozłożenia na łóżku, podłączenia rurek i pompy oraz uruchomienia jej. Stopień napełnienia powietrzem dobierz się do orientacyjnej masy dziecka.

W materacu przeciwodleżynowym rurowym dla dzieci możesz wyjąć każdą pojedynczą sekcję, co sprzyja leczeniu zaawansowanych odleżyn. Ogranicza to kontakt rany z podłożem, przyspiesza jej gojenie i zmniejsza ból. 

Pamiętaj, że:

    • Obydwa rodzaje materacy wymagają zastosowania piankowego materaca podkładowego.

    • Na materac nałóż prześcieradło z bawełny, lnu lub wiskozy (nylon lub poliester mogą podrażniać dziecięcą skórę).

    • Dziecko należy położyć na materacu przeciwodleżynowym dopiero po jego całkowitym napompowaniu!

W przypadku pytań o opcje standardowego materaca vs. materaca przeciwodleżynowego zachęcamy do bezpośredniego kontaktu ze sklepem Kidmo.pl!