Pionizatory i parapodia dla dzieci

Filtruj

Cena

Cena

  • 4 500,00 zł - 7 499,00 zł

Dostępność

Dostępność

Aktywne filtry

Pionizatory i parapodia dla dzieci niepełnosprawnych mają za zadanie aktywną rehabilitację najmłodszych pacjentów, którzy nie są w stanie samodzielnie utrzymać prawidłowej postawy ciała. Ich rozmiary są dostosowane nawet do maluchów w wieku kilkunastu miesięcy, a funkcjonalność ułatwia codzienne aktywności dzieci i rodziców. 

W sklepie Kidmo oferujemy najwyższej jakości produkty, które służą biernej pionizacji pacjenta. W przypadku pytań lub wątpliwości o właściwości poszczególnych modeli - zachęcamy do kontaktu. 

Pionizator dynamiczny

W zależności od modelu pionizatory i parapodia dziecięce pomagają w uzyskaniu i zachowaniu właściwej pozycji stojącej oraz umożliwiają naukę chodzenia. Pomagają dziecku w stopniowym przejściu od leżenia przez siedzenie i stanie - aż do chodu. Zapobiega to zanikom mięśniowym i odleżynom, które często pojawiają się u dzieci zbyt długo przebywających w pozycji poziomej.

Wyróżniamy dwa rodzaje tych urządzeń: parapodia i pionizatory statyczne oraz parapodium dynamiczne.

Modele dla dzieci często mają ciekawe kształty i kolory, co zachęca maluchy do korzystania z nich. Ponadto formy o budowie modułowej można łatwo dostosować do zmieniającego się wzrostu pacjenta.

Parapodia dla dzieci 

Stabilizatory i parapodia dziecięce są niezbędne dzieciom cierpiącym na: wrodzone lub nabyte choroby kręgosłupa, mózgowe porażenie dziecięce, niedowład kończyn (górnych lub dolnych), porażenie czterokończynowe, przepuklinę oponowo-rdzeniową, urazy w obszarze rdzenia kręgowego, wszelkie uszkodzenia mózgu i w przypadku powikłań, wynikających z obecności przepukliny oponowo-rdzeniowej. Modele rekomendowane są dzieciom, które nie mogą się samodzielnie poruszać.

Dziecięcy pionizator statyczny jest przeznaczony dla dzieci, które nie mają żadnej władzy nad ciałem. Nie służy do nauki chodzenia, ale pozwala na przyjęcie wyprostowanej pozycji w bezpieczny sposób. Parapodia statyczne zazwyczaj mają w podstawie kółka, które pozwalają rodzicowi lub opiekunowi na przetransportowanie pacjenta. Najczęściej korzystają z nich dzieci z MPD, porażeniem czterokończynowym i przepukliną oponowo-rdzeniową.

Pionizatora dynamicznego dla dzieci mogą używać mali pacjenci o sprawnych rękach. Pozwala on na przemieszczanie się bez pomocy rodziców lub opiekunów i utrzymanie pozycji pionowej przez wiele godzin. Dzieci po urazach kręgosłupa, które korzystają z pionizatorów dynamicznych, stopniowo osiągają coraz lepsze efekty rehabilitacji.

Na rynku jest także pionizator rehabilitacyjny oraz modele wielofunkcyjne łączące cechy pionizatorów statycznych i dynamicznych. To dobre rozwiązanie dla dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły nauki chodzenia, ale rozpoczną ją na kolejnych etapach rozwoju.

Parapodia i pionizatory dla dzieci to urządzenia nowoczesne i całkowicie bezpieczne. Zastosowano w nich pasy i blokady, które umożliwiają utrzymanie prawidłowej pozycji ciała oraz zapobiegają upadkom. Poza tym wyposażono je w różne dodatkowe akcesoria ułatwiające codzienne funkcjonowanie zarówno korzystającym z nich małym pacjentom, jak i ich rodzicom (takie jak kółka czy stoliki), ułatwiając tym samym samodzielne poruszanie (tj. bez pomocy osób trzecich).

W przypadku pytań o dostępne modele zapraszamy do kontaktu ze sklepem Kidmo.pl.