Podnośniki rehabilitacyjne

Filtruj

Cena

Cena

  • 1 280,00 zł - 3 150,00 zł

Marka

Marka

Aktywne filtry

Podnośnik wannowy KANJO

Podnośnik wannowy KANJO

Łatwy w obsłudze, stabilny podnośnik wannowy. Lekki, niedużych rozmiarów pasujący do...
1 390,00 zł
Podnośnik wannowy CAPRI

Podnośnik wannowy CAPRI

Podnośnik wannowy jednego z liderów na rynku sprzętu rehabilitacyjnego. Trwały oraz prosty w...
1 700,00 zł

Urządzenie łazienki przyjaznej dla niepełnosprawnego ruchowo dziecka bywa dużym wyzwaniem. W końcu jedni rodzice wolą myć swoje dziecko pod prysznicem, a inni - w wannie, która pozwala na dokonanie czynności higienicznych szybciej i wygodniej. Jednak im dziecko starsze i większe, tym coraz trudniej jest zachować komfort i bezpieczeństwo w codziennej higienie. Aby wyjść naprzeciw takim potrzebom rodziców, powstały podnośniki wannowe, a także podnośniki rehabilitacyjne takie jak transportowo-kąpielowe dla dzieci.

Chcąc zapewnić maksymalny komfort osób niepełnosprawnych, oferujemy profesjonalne, trwałe i testowane modele, które wykorzystywać można podczas transportowania pacjentów i w trakcie wykonywania codziennych czynności higienicznych. W przypadku pytań o dostępne modele, które zapewniają swobodne podnoszenie dziecka - zachęcamy do kontaktu ze sklepem Kidmo.

Podnośniki wannowe

Podnośnik wannowy dziecięcy oraz podnośnik transportowo-kąpielowy to coś w rodzaju krzesła na ruchomej, zasilanej akumulatorowo podstawie. Dziecko umieszcza się na siedzisku (na wysokości krawędzi wanny). Przycisk na pilocie umożliwia sterowanie podnośnikiem: zjechanie nawet na dno wanny, a po kąpieli wyjechanie na górę.

Podnośniki wannowe dla dzieci są niezbędne w wielu miejscach: w domach, gdzie z łazienki i wanny korzystają dzieci i nastolatki, które poruszają się na wózku inwalidzkim lub w mieszkaniach, gdzie w tych czynnościach muszą ich wyręczać rodzice. Ponadto podnośniki znajdują się w niemalże każdej placówce medycznej opiekującej się młodymi pacjentami z ograniczoną mobilnością. W przypadku tych drugich szczególnie popularny jest specjalny podnośnik basenowy, który służy do transportu osoby niepełnosprawnej, która rekomendowane ma np. wodne zajęcia rehabilitacyjne.

Jedną z przyczyn niepełnosprawności, która wymaga od rodziców kąpania i przewożenia dzieci w wieku kilku czy kilkunastu lat, jest MPD (mózgowe porażenie dziecięce). Zadbanie o higienę takich pacjentów jest bardzo trudne ze względu na niedowłady różnych części ciała, spastyczność lub wiotkość mięśni, a także liczne, niekontrolowane ruchy. W przypadku MPD podnośnik kąpielowy dla dzieci z różnymi taśmami zabezpieczającymi niezwykle ułatwia rodzicom sprawne wykąpanie dziecka. Podobne zastosowanie ma elektryczny podnośnik transportowy, który umożliwia swobodne przemieszczanie pociechy - np. do łóżka lub do samochodu. 

Podnośniki wannowe dla niepełnosprawnych to niezwykle przydane elementy, które różni maksymalne obciążenie, udźwig podnośnika, kosz i ich regulacja. W ofercie dostępne są także szczególne rodzaje asortymentu jak podnośnik wannowy obrotowy.

Podnośnik elektryczny

Podnośnik pacjenta niepełnosprawnego w ofercie Kidmo ma szereg zalet, m.in. wyposażony jest w przyjazny dla skóry i łatwy w utrzymaniu czystości materiał, posiada siedzisko z wycięciem umożliwiającym umycie miejsc intymnych lub możliwością odchylenia do tyłu (w celu umycia dziecku włosów), a także zamontowany dysk obrotowo-przesuwny, który ułatwia transport dziecka z wózka inwalidzkiego na siedzisko. Ponadto niektóre podnośniki kąpielowe wyróżniają się automatyzacją, tak cenną w przypadku podnoszenia pacjenta cięższego lub w przypadku osób starszych. Dzięki swojej niezawodnej konstrukcji możliwy jest transport osoby niepełnosprawnej w niemalże każdej pozycji - leżącej lub pozycji siedzącej. 

Jeśli kupujesz automatyczny podnośnik rehabilitacyjny, zwróć uwagę na maksymalny udźwig urządzenia (nawet do 150 kg). Ponadto upewnij się, że docelowy model zapewniania stabilizację ciała w czasie przenoszenia, posiada niewielkie rozmiary i możliwość złożenia, ma łatwość obsługi, wyposażony jest w duży udźwig i wysokość podnoszenia.

Podnośniki transportowo-kąpielowe i inne...

Podnośniki transportowo-kąpielowe inne produkty tej kategorii umożliwiają podnoszenie dzieci i dorosłych, zapewniając przy tym pełne bezpieczeństwo i komfort - i to bez użycia siły opiekuna. Dostępny, profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny w ofercie Kidmo.pl doskonale sprawdzi się w codziennej opiece i codziennej pracy. Ponadto, modele o prostej obsłudze zyskują na użyteczności, stając się niezwykle funkcjonalnym urządzeniem, odmieniającym dotychczasowe życie pacjenta.