Rampy podjazdowe dla niepełnosprawnych

Filtruj

Cena

Cena

  • 690,00 zł - 949,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Aktywne filtry

Rampy podjazdowe dla wózków inwalidzkich

Wózki inwalidzkie są wręcz niezbędnym "pojazdem" osób niepełnosprawnych. To dzięki nim możliwe jest swobodne poruszanie się, z jednoczesnym zachowaniem maksymalnej samodzielności i komfortu. Zdarza się jednak, że teren, który ma pokonać wózek jest zbyt trudny, a wzniesienie lub stopień – zbyt stromy lub kręty. 

Z myślą o tak wyjątkowych, kłopotliwych i stresujących sytuacjach, powstały podjazdy i rampy do wózków inwalidzkich. Ich konstrukcja jest na tyle trwała i masywna, że doskonale sprawdzi się w najbardziej wymagających warunkach i terenach. 

Rampa aluminiowa

Rampa aluminiowa jest zdecydowanie najpopularniejszą formą, na którą wjeżdżać może wózek inwalidzki. Dostępne w sklepie Kidmo stabilne rampy uniwersalne są niezwykle funkcjonalne - zwłaszcza gdy dana zabudowa nie jest dostosowana do wymagań osób niepełnosprawnych. Ponadto, możliwość ich składania i swobodnego przenoszenia umożliwia przewożenie w np. samochodowym bagażniku. 

Wybierając profesjonalną rampę aluminiową masz gwarancję łatwego montażu i demontażu, stabilności, a także konstrukcji, która zmieści się w garażu, szafie lub bagażniku. Ponadto szybkie i mało skomplikowane rozkładanie umożliwia stosowanie na niemalże każdym terenie – np. na posesji lub na parkingu. 

Docelowo więc szyny podjazdowe lub rampy umożliwiają wjeżdżanie i zjeżdżanie wózka inwalidzkiego z samochodu/do samochodu, ułatwiają poruszanie się po schodach (jeśli nie ma podjazdu) oraz ułatwiają pokonywanie przeszkód, takich jak krawężniki czy nierówności. 

Docelowo więc rampa ułatwia przejazd zarówno klasycznym, lekkim wózkom (np. w przypadku wózków dziecięcych), jak i masywnym wózkom elektrycznym (stworzonym z myślą o pacjentach niepełnosprawnych).

Rampy progowe

Rampy progowe zapewniają pełen komfort podczas pokonywania pojedynczych schodków, progów lub minimalnych nierówności. Dzięki ich funkcjonalności – używa się ich w profesjonalnych ośrodkach medycznych lub rehabilitacyjnych, jak i przez rodziców niepełnosprawnych dzieci w środowisku domowym. Ich konstrukcja jest dużo lżejsza, mniejsza i bardziej kompaktowa, niż wspomniane już, masywniejsze rampy i podjazdy

Ostatecznie każde szyny podjazdowe, rampy gumowe lub progowe tworzą nową powierzchnię podjazdową, dzięki czemu wózki inwalidzkie poruszają się w łatwy sposób, zapewniając przy tym większy komfort rodzicom i małym pacjentom. 

Oprócz klasycznych ramp dla wózków inwalidzkich, na rynku dostępne są też podjazdy składane, teleskopowe, aluminiowe, z nóżkami. Bez względu na to, jaki model wybierzesz - pamiętaj, aby nawierzchnia rampy wykonana była ze sprawdzonych, trwałych materiałów, które nie tylko posłużą likwidacji progów, ale przede wszystkim - które utrzymają pojazd i ciężar pacjenta.

Wszystkie modele i każdy sprzęt dostępny w sklepie Kidmo wyróżniają się wysoką jakością, gwarantowaną przez najbardziej cenionych producentów. Stawiamy na bezpieczeństwo i spełnianie medycznych, odgórnych atestów. W przypadku pytań o modele dostępne w ofercie - zachęcamy do kontaktu.