Oczyszczacze i nawilżacze powietrza

Filtruj

Cena

Cena

  • 64,00 zł - 219,00 zł

Marka

Marka

Aktywne filtry

Oczyszczacze powietrza

Stan powietrza w domu ma kluczowe znaczenie w kontekście Twojego samopoczucia, koncentracji, pamięci, dobrego snu i nierzadko występowania alergii ze strony układu oddechowego. Dlatego też dbając o zdrowie swoje i wszystkich, pozostałych domowników, warto zakupić nawilżacz lub oczyszczacz powietrza, który pozwala odetchnąć zdrową, pełną piersią.

W ofercie Kidmo oferujemy profesjonalne, sprawdzone oczyszczacze powietrza, które powstały z myślą o np. dzieciach, cierpiących na alergię. Ich funkcjonalność i właściwości nie tylko (jak sama nazwa wskazuje) oczyszczają powietrze ze szkodliwych pyłów, ale przed wszystkim zmniejszają ryzyko występowania alergenów. 

Nawilżacze powietrza

Nawilżacze powietrza, posiadają cenną funkcję nawilżania powietrza. Ich stosowanie jest szczególnie zalecane w okresie grzewczym, kiedy to wytwarzane ciepło przyczynia do np. pękania ust, suchości w jamie ustnej lub łuszczenia naskórka. 

Regularne i wydajne nawilżanie jest więc kluczem do zachowania zdrowia, dobrego samopoczucia i spokojnego snu. Wszystko to dzięki rozpylanej, delikatnej mgiełce – ciepłej lub zimnej – która „miesza się” z powietrzem w domu lub mieszkaniu. Mgiełka rozpylana w małych i dużych pomieszczeniach zwiększa wilgotność powietrza, poprawiając tym samym warunki do pracy lub wykonywania codziennych obowiązków. 

W wyborze nawilżacza zwróć uwagę na wielkość docelowego pomieszczenia (tak aby możliwe było maksymalnie efektywne nawilżanie), funkcje, opcje, dodatkowe właściwości, a także jaki jest jego tryby pracy (zarówno pod kątem głośności, jak i tego czy występuje tzw. automatyczne tryby pracy). 

Oczyszczacze z funkcją nawilżania

Kurz, alergeny, smog i związki lotne to główni rywale dla układu oddechowego. Występowanie ich we wdychanym powietrzu może poważnie uszkodzić płuca - zwłaszcza, gdy domownik cierpi na dodatkowe schorzenia. 

Zadaniem oczyszczaczy jest usuwanie i eliminowanie tych szkodliwych substancji, wspierając przy tym cały układ oddechowy. Ich stosowanie zaleca się w domach palaczy, w szpitalach, klinikach, a także mieszkaniach, w których istnieje ryzyko występowania zanieczyszczenia gazowego lub mechanicznego. Dlatego też Twój oczyszczacz powietrza powinien posiadać certyfikaty i dodatkowe, wymienne filtry, które gwarantują większą efektywność stosowanego sprzętu. W oczyszczaniu powietrza ważne jest zachowanie zaleceń producenta, dlatego zawsze przed użyciem zapoznaj się z dołączonymi rekomendacjami. 

Schemat działania oczyszczacza powietrza jest bardzo prosty. Powietrze zewnętrzne przedostaje się do sprzętu, który następnie je filtruje i jonizuje. Produktem, wydobywającym się na zewnątrz jest czyste, nawilżone lub zjonizowane powietrze. 

O tym jaki model oczyszczacza powietrza wybrać, powinny zdecydować takie parametry, jak: marka, funkcjonalność, stopień zanieczyszczenia powietrza, w którym docelowo ma pojawić się model, niskie zużycie energii, opcja filtracji powietrza (najlepiej, aby była zaawansowany system filtracji lotnych związków organicznych), pilot zdalnego sterowania, wydajność oczyszczania i dodatkowe udogodnienia. Warto do oczyszczacza dodać także jonizator powietrza, który spotęguje prozdrowotne właściwości. 

Wśród dostępnych oczyszczaczy powietrza znajdują się zarówno modele małe, kompaktowe - idealne do niewielkich sypialni lub biura, jak i większe – np. do szpitali lub klinik medycznych. Niektóre z nich posiadają tryb automatyczny, dzięki któremu możliwe jest zachowanie ciągłości oczyszczania lub nawilżania

W przypadku pytań o dostępne modele i o tym jak działania nawilżanie powietrza - zachęcamy do kontaktu ze sklepem Kidmo.pl.