Pojemniki na leki

Filtruj

Cena

Cena

  • 22,00 zł - 30,00 zł

Marka

Marka

Aktywne filtry

Witaminy, suplementy diety, leki związane z chorobami przewlekłymi lub farmakologia sezonowa. W przypadku długiego i szerokiego zestawu chorób lub schorzeń pacjenci zażywać mogą kilka-kilkanaście tabletek dziennie. Niektóre z nich należy zażywać w określonych godzinach, inne wykluczają się i konkurują ze sobą pod kątem składu. 

Dlatego też tak ważne jest, aby podczas przyjmowania leków zachować ciągłość, a także zgodność z zaleceniami lekarza prowadzącego. Zadanie to może być szczególnie trudne w przypadku dzieci lub osób starszych, którzy potrzebują pomocy w przyjmowaniu leków

Z tą myślą powstały pojemniki na leki, kasetki i organizery, które są wręcz niezbędnym gadżetem, nierzadko ratującym życie, niwelującym ryzyko wystąpienia skutków ubocznych i zwiększającym efektywność podejmowanego leczenia. 

Kasetka na leki i organizery na tabletki 

Pojemnik na leki, kasetki na leki lub organizery powstały z myślą o pacjentach, którzy przyjmują tabletki w różnych porach i okolicznościach. Praktyczne przegródki, podział kolorystyczny i poręczny pojemnik, pozwala segregować medykamenty w zależności od zaleceń lekarza. Wygodny podział i konstrukcja poszczególnych "szufladek" zmniejsza ryzyko pomyłki - np. pominięcia leku lub pobrania podwójnej dawki. 

Pojemnik na leki jest gadżetem szczególnie polecanym w przypadku osób starszych i dzieci, gdy ryzyko pomyłki jest jeszcze większe. W takich przypadkach szczególnie przydatna okazuje się tygodniowa kasetka, która umożliwia segregację na cały tydzień. Ten prosty sposób grupowania powoduje, że pacjent, np. po przyjęciu tabletki, nie będzie zastanawiał się nad kolejnymi, koniecznymi krokami (zwłaszcza jeśli bierze leki z podziałem na połowy lub ćwiartki). 

Ponadto, dzięki niewielkim rozmiarom jest to doskonałe rozwiązanie dla osób podróżujących, którzy chcą zmieścić pojemnik do torebki lub plecaka. Wygodne, niewielkie pojemniki zmieszczą się także do kieszeni kurtki i płaszcza.

Jeszcze łatwiejsze dawkowanie leków

Organizer i pudełko na leki to niezwykle funkcjonalny i użyteczny gadżet, ułatwiający cały proces grupowania i dawkowania zalecanych leków. Dzięki nim nie pominiesz dawek, a kasetka z podziałem pomoże Ci zaplanować każdy dzień tygodnia. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że Twój maluch lub osoby starsze będą zażywać leki o właściwej porze - postaw na pojemnik na leki od Kidmo. 

Dostępny model posiada różnokolorowe kolumny z podziałem na dni tygodnia, a także 4. szufladki i ikonki, oznaczające porę dnia. Dzięki temu pacjent spożywa medykamenty w regularnych odstępach czasu, zyskując bezpieczeństwo i gwarancję komfortowej walki z dolegliwościami.

W ofercie Kidmo znajdziesz także dozownik i przecinarki, które umożliwiają bezpieczne aplikowanie rekomendowanego lekarstwa.