Schodołazy

Filtruj

Cena

Cena

  • 11 250,00 zł - 14 500,00 zł

Marka

Marka

Aktywne filtry

Schodołaz LG 2004 Standard

Schodołaz LG 2004 Standard

Schodołaz włoskiej firmy Antano. Niewielkich rozmiarów, prosty w obsłudze, każdy sobie z nim...
14 500,00 zł
Schodołaz LG 2004 BASIC

Schodołaz LG 2004 BASIC

Lżejsza, bardziej ekonomiczna wersja schodołazu włoskiej firmy Antano. Nie wymaga użycia...
11 250,00 zł

Osoba niepełnosprawna - zarówno dziecko, dorosły, jak i senior - spotyka się z wieloma przeszkodami i ograniczeniami. Wśród nich wyróżnia się bariery architektoniczne, które często uniemożliwiają dostanie się do budynków lub terenów zielonych. Nowoczesne schodołazy są więc niezwykle funkcjonalnym i przydatnym sprzętem medycznym. Każdy z nich wyróżnia się bezpieczną i solidną konstrukcją, która nie tylko pomoże pokonać trudny teren, ale także zagwarantuje godność i komfort pacjenta. 

Schodołazy od Kidmo to profesjonalne elementy, dostosowane do zarówno mniejszego, jak i większego udźwigu. Zarówno schodłazy gąsienicowe, jak i kroczące wyróżniają się trwałością i uniwersalnością, dzięki czemu stosować je można w niemalże każdym miejscu i na każdym terenie (w zależności od np. kąta nachylenia schodów). 

Schodołaz gąsienicowy

Schodołaz gąsienicowy jest niezwykle popularnym urządzeniem, stosowanym głównie w przypadku osób z niepełnosprawnościami fizycznymi. Jego konstrukcja pozwala na wielokrotnie składanie, przesuwanie i rozkładanie, a lekka formuła umożliwia swobodne przewożenie w np. bagażniku. Dzięki temu Twoje dziecko z powodzeniem może dostawać się do miejsc publicznych takich jak szkoły, urzędy i banki. 

Dostępny schodołaz gąsienicowy powstał z myślą o komforcie i bezpieczeństwie osób, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Z powodzeniem można ich używać na schodach wewnętrznych i zewnętrznych, ustalając przy tym kąt nachylenia (ten jednak nie powinien przekraczać 35 stopni). Urządzenia w typie gąsienicowym ułatwiają poruszanie się pacjentów na wózku inwalidzkim - zarówno w domach prywatnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Profesjonalny, elektryczny schodołaz jest wręcz niezbędnym elementem, ułatwiającym poruszanie się po obiektach, niedostosowanych do wymagań i potrzeb osób niepełnosprawnych.

Schodołazy gąsienicowe z oferty Kidmo to gwarancja solidnego wykonania, stabilności i trwałości. Siedziska wyścielone są materiałem antypoślizgowym, dzięki czemu transport osób niepełnosprawnych jest bezpieczny i nieobarczony ryzykiem urazu lub upadku.

Schodołazy kroczące

Schodołazy kroczące to niezawodny sprzęt, stosowany w przypadku wystąpienia dużych barier architektonicznych. Jego nazwa związana jest z formą ruchu, jaką wykonuje sam wózek. System kółek porusza się stopień po stopniu, imitując tym samym kroki, wykonywane np. podczas wchodzenia na stopnie. Dzięki tak skonstruowanemu mechanizmowi - schodołaz umożliwia przemierzanie wąskich, kręconych lub stromych schodów, a także poruszanie się w ciasnych zakrętach - i to bez użycia siły osób trzecich. W produkcji schodołazów kroczących wykorzystuje się masywne konstrukcje i sprawdzone materiały, które wytrzymają kąt nachylenia nawet 50 stopni. 

Na rynku wyróżnia się dwa typy schodołazów kroczących: w formie mechanizmu, podłączanego do wózka inwalidzkiego lub w formie zestawu, posiadającego wbudowane, specjalne krzesełko (tzw. schodołaz krzesełkowy). Obie wersje służą w likwidacji barier architektonicznych, ułatwiając poruszenie się po stromych, wąskich i wysokich terenach. 

W przypadku pytań o dostępne modele i ich funkcjonalności - zachęcamy do kontaktu ze sklepem Kidmo. Z przyjemnością doradzimy i pomożemy w wyborze konkretnego modelu wózka i schodołazów, dostępnych w naszej ofercie.