search

JEŻYK MINI rehabilitacyjna mata do masażu marki MED PATENT

Kod produktu: RA001

Mata Jeżyk Mini zapewni Twojemu dziecku doskonałą zabawę wspierającą rozwój sensoryczno-motoryczny

49,99 zł
Dostępne kolory:

Zapytaj o produkt

Zadaj nam pytanie.

Odpowiemy w przeciągu 24h.

(Jesteś zalogowany jako klient - dlatego nie musisz uzupełniać tego pola)

 

  Kup do 12:00, otrzymasz jutro

Nie dotyczy produktów o wydłużonym czasie wysyłki

 

Możliwość zakupu na raty

 

Darmowa dostawa już od 300zł

JEŻYK MINI rehabilitacyjna mata do masażu marki MED PATENT

Dzięki swojej strukturze, różnym kolorom, wysokości i grubości wypustek, świetnie się nadaje do wykonania masażu receptorów dotykowych u dzieci.

Działanie maty:

Mata wykonana została ze specjalistycznego tworzywa. Składa się z wielu elastycznych stożkowych wypustek różnej średnicy i wysokości, które odgrywają kluczową rolę w pobudzaniu receptorów dotykowych. Jest szczególnie polecana dla dzieci z nadwrażliwością dotykową.

To, co dla człowieka z prawidłowo funkcjonującym systemem dotykowym jest odbierane jako przyjemne, może być zupełnie inne dla dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej. Należy stworzyć im warunki, w których będą mogły dotykać i poznawać różne kształty oraz faktury.

Delikatny masaż sensoryczny Matą Jeżyk jest jednym z dostępnych rozwiązań. Ponadto z kilku Jeżyków Mini można ułożyć tzw. „ścieżkę sensoryczną”, która wspomoże rozwój systemu dotykowego dziecka. Wykonana jest z elastycznego tworzywa, dzięki czemu może być dowolnie układana i doskonale dopasowuje się do kształtu podłoża (dywan, podłoga, sofa).

Pozytywne zapoznanie maty z dziećmi:

Na początek pozwól dziecku zapoznać się z fakturą i kształtem Jeżyka. Zachęć je do dotykania rękoma, gniecenia w dłoniach, ciągania za rożki i wgniecania wypustek. Może również się na nim położyć, pochodzić lub poturlać się.

Jeśli masz w domu zestaw kilku Jeżyków Mini, możesz z niego ułożyć tor przeszkód – oprócz jeżyków możesz do układania toru wykorzystać inne przedmioty dostępne w domu lub znalezione na spacerze jak: kamyki, szyszki, żołędzie, kasztany, itp.

Matę Jeżyk można również odwrócić i powsadzać do wypustek różne małe elementy, takie jak kulki, kamyki, żołędzie czy kasztany. To też świetna zabawa!

Integracja sensoryczna jest odpowiedzialna u człowieka za prawidłowe odbieranie i analizowanie różnych zewnętrznych bodźców zmysłowych (dźwięk, smak, dotyk, słuch, wzrok). Prawidłowe odbieranie i interpretowanie tych bodźców pozwala na normalne reagowanie i funkcjonowanie w świecie.

Dzieci z takimi zaburzeniami są nadmiernie lub zbyt mało wrażliwe na bodźce zmysłowe. Przykładowo, zwykły szum lub gwar może być odebrany jako nieznośny hałas przez dziecko z nadwrażliwością słuchową. Natomiast dzieci ze zbyt małym czuciem mogą dążyć do bardzo mocnego ściskania bliskich lub innych dzieci.

Z maty należy korzystać, przynajmniej raz dziennie lub zawsze wtedy, kiedy dziecko będzie miało ochotę lub potrzebę. Każdorazowo powinno się na niej spędzić min. 10-15 minut.

Certyfikaty:

  • Deklaracja zgodności wytwórcy – CE
  • Produkt zgłoszony do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych,
  • Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL)
  • Produkt zgodny z nowym rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE MDR 2017/745

Wyprodukowane przez:

Specyfikacja techniczna

Wymiary
33 x 30 cm