JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNI ROZMIAR OBUWIA MEMO DLA DZIECKA?

Aby dobrze dobrać rozmiar obuwia dla dziecka należy postępowac zgodnie z czynnościami:

  1. Postaw stopy dziecka na kartce papieru, w taki sposób by dziecko równomiernie obciążało obie stopy.
  2. Obrysuj stopę dziecka za pomocą ołówka, trzymając go pod kątem prostym do podstawy/kartki.
  3. Zmierz długość obrysu.
  4. Dobierz odpowiedni rozmiar, uwzględniający dopuszczalny zapas w obuwiu maksymalnie do 1 cm więcej niż obrys stopy.
  5. Spójrz na załączoną tabelkę z długością w cm poszczególnych rozmiarów obuwia i dopasuj rozmiar np. długość obrysu stopy to 12,5 cm zatem odpowiednim rozmiarem buta dla dziecka jest rozmiar nr 20, którego długość w centymetrach to 13,3.

MEMO

to najwyższej jakości obuwie dla dzieci, wykonane w klasycznym stylu z naturalnych materiałów przyjaznych stopie dziecka. Unikatową funkcję diagnostyczną zapewnia system monitoringu w podeszwie Memo. Wypracowana przez lata konstrukcja i technologia montażu butów Memo zyskała uznanie specjalistów jako skuteczna metoda profilaktyki i leczenia najczęstszych wad postawy. Dzięki memo dbamy o prawidłowy rozwój stóp naszych dzieci.

DLACZEGO OBUWIE MEMO TO NAJLEPSZY WYBÓR DLA TWOJEGO DZIECKA?

Zachęcamy również do obejrzenia filmu prezentującego system Memo!

JAK ZBUDOWANY JEST BUCIK MEMO?

Specjalna konstrukcja obuwia Memo chroni stopy przed pojawieniem się wady oraz zapewnia zachowanie prawidłowej postawy ciała.

Prawidłowe obuwie (wzorcowa, wybitnie ponadstandardowa stylistyka, typy dostosowane do wszystkich pór roku, wyjściowe, domowe, pełna numeracja, bardzo szeroka kolorystyka, wykonane z naturalnych surowców;

  • wykonane jest w specjalnej technologii, pozbawione powszechnie spotykanych w obuwiu dziecięcym i młodzieżowym cech konstrukcyjnych, mogących zakłócić obraz rzeczywistej fizjologii i potrzeb stóp w okresie wzrastania,
  • ujawniające prawidłowość morfologiczno-czynnościową stóp lub istniejące wady bądź ich symptomy.