search

PAJĄCZEK ortopedyczny korektor wad postawy marki Med Patent

Kod produktu: RA006

Niewielkie urządzenie do noszenia na plecach, które zasygnalizuje, kiedy się zgarbisz

69,00 zł
Dostępne kolory:

Zapytaj o produkt

Zadaj nam pytanie.

Odpowiemy w przeciągu 24h.

(Jesteś zalogowany jako klient - dlatego nie musisz uzupełniać tego pola)

 

  Kup do 12:00, otrzymasz jutro

Nie dotyczy produktów o wydłużonym czasie wysyłki

 

Możliwość zakupu na raty

 

Darmowa dostawa już od 300zł

PAJĄCZEK ortopedyczny korektor wad postawy marki Med Patent

Pajączek dźwiękowy na proste plecy to małe urządzenie, które zakłada się podobnie jak plecak, które sygnalizuje za pomocą przyjemnego dźwięku kiedy użytkownik się zgarbi. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo pomaga wyrobić nawyk prostowania się co pozwala ciału na sprawne funkcjonowanie bez bólu. Oryginalny Pajączek jest produkowany w Polsce przez firmę Med Patent. Został stworzony w Polsce przez polskiego lekarza, specjalistę fizjoterapii leczniczej dr Zaleszczuka. Wzór przemysłowy Pajączka jest opatentowany na terenie całej Unii Europejskiej a sama nazwa “Pajączek” jest znakiem towarowym. Produkt uzyskał pozytywne opinie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie (w tym zakładu Fizjoterapii w CZD), Instytutu Ortopedii i Rehabilitacji w Poznaniu. To uznany i sprawdzony produkt medyczny obecny na rynku od ponad 15 lat. Pajączek dźwiękowy na proste plecy jest rekomendowany dla osób powyżej 9. roku życia.

Bezpieczny i skuteczny wyrób medyczny

Pajączek firmy Med Patent jest zarejestrowany jako wyrób medyczny w Urzędzie Rejestracji Wyrobów Medycznych i Biobójczych. Gwarantuje to najwyższą jakość wykonania, oraz potwierdzoną badaniami skuteczność.

Produkt posiada również następujące certyfikaty:

  • Deklaracja zgodności wytwórcy
  • CE Produkt zgłoszony do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL)
  • Produkt zgodny z nowym rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE MDR 2017/745
  • Urząd patentowy RP

Jak działa pajączek Med Patent?

Pajączek natychmiast wyda sygnał, gdy tylko się zgarbisz, żeby przypomnieć o wyprostowaniu pleców, co skutecznie wyrabia nawyk prostowania się oraz prowadzi to do bezpośredniego wzmocnienia mięśni pleców, dotlenienia organizmu, eliminacji bólów kręgosłupa oraz poprawy wizerunku. Należy pamiętać, że Pajączek dźwiękowy w żaden sposób nie wymusza prawidłowej postawy ciała a jedynie za pomocą dźwięku sygnalizuje  moment, w którym użytkownik znajduje się w pozycji niekorzystnej dla kręgosłupa. To od osoby noszącej Pajączka zależy, czy poprawi swoją postawę czy też nie. Jest to produkt, który ma na celu zlikwidowanie przyzwyczajenia do garbienia się, oraz wyrobienie nawyku prosotowania pleców i nie pochylania się. Stosowanie Pajączka profilaktycznie pozwala uniknąć trwałych zmian spowodowanych niewłaściwą postawą.

Sposób użytkowania

Jest bardzo prosty i polega na zasadzie plug&play, w tym przypadku załóż i prostuj się!

  • Włóż ręce w szelki w taki sposób, żeby część plastikowa z modułem elektronicznym mieściła się centralnie między łopatkami na plecach. W razie potrzeby dostosuj długość szelek do swojej sylwetki. Nie mogą być one zbyt napięte ani zbyt luźne.
  • Kiedy się zgarbisz, pajączek wyda sygnał i przypomni Ci o pilnowaniu właściwej postawy. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie dopasowanie długości szelek — jeśli będą źle dopasowane, Pajączek nie będzie sygnalizował w odpowiednim momencie.

Wyprodukowane przez:

Specyfikacja techniczna

Rozmiar
uniwersalny
Przeznaczenie
Unisex

Proponowane akcesoria