search

TULLO 464 Pamięciowo dotykowa Gra MEMORY dla dzieci sensoryczne dyski

Kod produktu: ZS004

Zestaw dwunastu elementów sensorycznych, tworzący grę pobudzająca pamięć oraz zmysły, w 100% produkowane w Polsce!

219,99 zł

Zapytaj o produkt

Zadaj nam pytanie.

Odpowiemy w przeciągu 24h.

(Jesteś zalogowany jako klient - dlatego nie musisz uzupełniać tego pola)

 

  Kup do 12:00, otrzymasz jutro

Nie dotyczy produktów o wydłużonym czasie wysyłki

 

Możliwość zakupu na raty

 

Darmowa dostawa już od 300zł

TULLO 464 Pamięciowo dotykowa Gra MEMORY dla dzieci sensoryczne dyski

Gra sensoryczna TULLO działa na każdy zmysł dziecka. Mocne kolory każdego elementu wymagają zaangażowania wzroku, dodatkowo każdy element ma inną fakturę co pobudza zmysł dotyku. Każda interakcja jest tu obmyślana tak, by wzmacniać doświadczenie dziecka i pozwalać mu na różne działania. Każdy element gry memory TULLO jest bardzo bezpieczny ponieważ nie zawierają szkodliwych składników. Warto zwrócić uwagę iż zestaw wykonany jest od początku do końca w 100% w Polsce. Poszczególne elementy nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich. Jest to świetna zabawa dla dziecka w każdym wieku.

Zestaw zawiera:

 • 5 szt. dysków sensorycznych
 • 5 szt. piłek sensorycznych
 • opaskę na oczy
 • worek

Taki dobór elementów w zestawie pozwala na zagranie w np. zgadywankę, która rozwija zmysł dotyku oraz pamięć. Połączenie z zamkniętymi oczami elementów o takiej samej fakturze w pary wymaga skupienia!

Jakie korzyści z gry płyną dla twojego dziecka:

 • Przenoszenie odczuć ze stóp do rąk powoduje zwiększenie koncentracji, uwagi oraz wpływa na rozwój motoryki, inteligencji oraz pamięci dziecka
 • Angażuje i rozwija receptory czuciowe, zwłaszcza zmysł dotyku
 • Łatwość zmieniania poziomu trudności gry sprawia, że można ją indywidualnie dostosować do wieku oraz potrzeb dziecka
 • Różne faktury dysków i piłeczek mogą pomóc przy odwrażliwieniu stóp lub dłoni
 • Podczas chodzenia po dyskach dziecko rozwija równowagę, koordynację ruchową oraz wyobraźnie przestrzenną. Jednocześnie wpływa to na znormalizowanie napięcia mięśniowego co może bezpośrednio wpłynąć na poprawę postawy ciała i pozbycie się wad stóp takich jak koślawość czy płaskostopie
 • Gra doskonale sprawdzi się jako uatrakcyjnienie zajęć grupowych i terapeutycznych z dziećmi

Propozycje zabawy:

Pamiętaj, aby zawsze, gdy zakrywasz oczy dziecku, inny uczestnik zabawy lub opiekun je bezpiecznie asekurował!

 1. Ułóż dyski na podłodze jeden za drugim, a piłki umieść w worku. Patrząc na dyski, wyszukaj w worku piłkę o tej samej fakturze co dysk. Piłkę połóż obok dysku i w ten sam sposób połącz kolejne piłki z dyskami.
 2. Ułóż dyski na podłodze jeden za drugim, piłki umieść w worku. Stań przed pierwszym dyskiem i załóż opaskę na oczy. Postaw stopę na dysku, a rękę umieść w woreczku z piłkami. Spośród pięciu różnych piłeczek odnajdź jedną, która ma taką samą fakturę jak dysk. Spróbuj tą metodą połączyć kolejne dyski z piłkami o identycznych fakturach. Młodsze dziecko może wykonać tę czynność bez zasłaniania oczu.
 3. Wylosuj piłkę z worka i odszukaj tę samą fakturę na dysku przy użyciu stopy. Tę czynność młodsi gracze mogą wykonać z odsłoniętymi oczami, a starsze dzieci mogą założyć opaskę na oczy.
 4. Usiądź na podłodze i zasłoń oczy. Weź jedną z piłek do ręki, drugą ręką znajdź dysk z tą samą fakturą. Młodsze dzieci mogą tę czynność wykonać z odsłoniętymi oczami.
 5. Ułóż dyski na podłodze jeden z drugim, a piłki umieść w worku. Przyjrzyj się uważnie, w jakiej kolejności położone są dyski i zapamiętaj. Załóż opaskę na oczy, wyszukaj w worku piłkę o tej samej fakturze co pierwszy dysk. Następnie znajdź piłkę o tej samej fakturze co drugi dysk, trzeci, czwarty i piaty. Zdejmij opaskę i sprawdź, czy dobrze zapamiętałeś kolejność. Te same czynności powtarzają wszyscy uczestnicy gry. Wygrywa ten, kto w jak najkrótszym czasie dopasuje w pary te same faktury piłek i dysków.
 6. Ustaw w rzędzie 5 dysków. Załóż opaskę i przejdź po dyskach, trzymając innego uczestnika gry za rękę. Zapamiętaj poszczególne faktury na dyskach, a następnie ustaw piłki w takiej samej kolejności. Możesz również użyć dysków i piłeczek do opisywania wyczuwalnych faktur. Poproś dziecko, aby opisało, jaką fakturę wyczuwa pod stopą bądź w dłoni, np. kującą, prążkowaną.

Wyprodukowane przez:

Proponowane akcesoria